WYDARZENIA

Polskie dziecko uratowane! Są jeszcze uczciwi sędziowie w tym zawodzie

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej wydał dzisiaj wyrok w sprawie matki, która w 2013 r. uciekła z dzieckiem z Danii. Zmieniona została wcześniejsza decyzja Sądu Okręgowego w Ostrołęce, który w 2015 r. nakazał wydanie dziecka do Danii i ustalenie jego miejsca zamieszkania przy ojcu.

Instytut Ordo Iuris był zaangażowany w tę sprawę od 2016 r. Pomoc przyniosła efekty. Zmiana klimatu politycznego na pewno też się do tego przyczyniła. 

Pierwszy pełnomocnik matki oraz prawnicy Ordo Iuris argumentowali, że wydanie dziecka za granicę jest sprzeczne z jego dobrem. Także zdaniem Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów ojciec budził lęk w dziecku. Było ono silniej związane z matką , a jego wydanie do Danii mogło skutkować nieodwracalnymi zmianami emocjonalnymi. 

Sąd podzielił argumentację matki i prawników Ordo Iuris i stwierdził, że wydanie dziecka do Danii jest sprzeczne z jego dobrem. Obawy matki zostały uznane za uzasadnione.Sąd stwierdził także, że ojciec nie utrzymuje obecnie kontaktów z dzieckiem na terenie Polski mimo, że nie istnieją ku temu żadne przeszkody natury prawnej ani ze strony matki.

W postępowanie włączyła się Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej oraz Rzecznik Praw Dziecka, którzy razem wnosili o zmianę postanowienia Sądu Okręgowego poprzez pozostawienie dziecka w Polsce przy matce.

Źródło: wiara.pl

Komentarze

Zobacz także

Wiemy, co zmieni się w szkole po reformie! Koniecznie PRZECZYTAJ

Redakcja malydziennik

Niezwykłe! W tym miejscu w Karkonoszach samochody same wjeżdżają pod górę! Anomalia grawitacji!

NIEZWYKŁE BADANIA NAUKOWE we Wrocławiu! Badają wpływ miłości na … zdrowie kobiet!

Ładuję....