Polski konsul pomagał w Norwegii rodzinom. A teraz…

Norweski dziennik VG podał wczoraj informację o odwołaniu z funkcji konsula RP w Oslo, dr Sławomira Kowalskiego.

Rzecznik Departamentu Spraw Zagranicznych, Per Bardalen Wiggen, pisze w komunikacie prasowym, iż powodem odwołania konsula jest jego zachowanie w szeregu spraw konsularnych, m.in. jego zachowanie w stosunku do funkcjonariuszy państwowych, co nie jest zgodne z jego rolą jako dyplomaty. Wiggen dodaje, że sprawa ta nie ma wpływu na dobre stosunki jakie Norwegia ma z Polską i polskimi urzędami.

Zgodnie z opinią Kristen Koalisjon Norge /Koalicja Chrześcijanska/ Kowalski jest znany ze swego zaangażowania w pomoc polskim rodzinom, ktόre doświadczyły atakόw ze strony norweskiego urzędu ds ochrony dzieci – Barnevernet.

Norweski Departament Spraw Zagranicznych nie skomentował jak daleko wydalenie dr Kowalskiego z Norwegii ma związek z jego zaangażowaniem w sprawy polskich rodzin z Barnevernet.

Dziennikarze VG nie zdołali skontaktować się dzisiaj z polskim konsulatem w Oslo. Konsul Kowalski pełniący swoją funkcję w Oslo od pięciu lat, otrzymał informacje o odwołaniu ze stanowiska 18 stycznia i ma trzy tygodnie na opuszczenie Norwegii.

Dr Kowalski cieszy się wśrόd Polakόw, ktόrym pomagał w rozwiązywaniu rόżnych problemόw na obczyźnie, ogromnym szacunkiem.  Ceniony jest przez polską spoleczność jako urzędnik państwowy widzący w każdej sprawie najpierw człowieka a dopiero pόźniej paragrafy i przepisy.

Źródło: VG

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/22877-2/

Komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.