POLITYKA

Polska w czołówce LIDERÓW NATO!

Minister Witold Waszczykowski powiedział, że w rozmowie z prezydentem Trumpem zostaną poruszone kwestie bezpieczeństwa w naszym regionie. Zaznaczył także, że Polska może stać się krajem pierwszej kategorii NATO.

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, który gościł w poniedziałek w Radiu Łódź zdradził, że bezpieczeństwo naszego regionu będzie głównym tematem rozmów w czasie wizyty Donalda Trumpa w Polsce.
Szef MSZ przewiduje, że Polska stanie się krajem pierwszej kategorii NATO. Wojska USA i NATO są rozlokowywane w Polsce a za kilka miesięcy pod Redzikowem ma powstać tarcza antyrakietowa. 

"Dzisiaj już je mamy, możemy się czuć bezpieczniejsi, ponieważ mamy potwierdzony dowód tej gwarancji nie tylko na podpisie dokumentu, do którego przystąpiliśmy, ale również poprzez obecność wojsk NATO" – mówił Waszczykowski. Przyznał, że będzie namawiał Trumpa żeby zachować tę obecność jak najdłużej. Tematem rozmów ma być także bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze Polski i plany dywersyfikacji dostaw gazu poprzez gazoport w Świnoujściu.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Francja po wyborze Trumpa już straszy świat skrajną prawicą!

Redakcja malydziennik

Ktoś buchnął księdzu 2.000.000 PLN! Prokuratura twierdzi, że zatrzymanych będzie naprawdę wielu!

Redakcja malydziennik

TEN FILM pokazuje, że Francja już naprawdę UMARŁA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....