POLITYKA

Polska to niekwestionowany lider Europy Środkowej! ZOBACZ dlaczego

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa pokazuje niekwestionowaną pozycję Polski jako lidera Europy Środkowej – uważa prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pytany, co Polska może zyskać na wizycie amerykańskiego prezydenta prof. Dudek powiedział, że chodzi przede wszystkim o kwestię bezpieczeństwa. "Dzisiaj ten amerykański parasol, jest jednym z fundamentów naszego bezpieczeństwa, może nawet najważniejszym fundamentem" – powiedział w sobotę Polsat News.

 

Prof. Dudek podkreślił, że "jeśli w ogóle mamy polegać na jakimkolwiek sojuszniku, to Stany Zjednoczone są tu ewidentnie sojusznikiem numer jeden i to nie tylko ze względu na swój potencjał militarny". Zaznaczył też, że głównym celem Polski jest, aby wojska amerykańskie stacjonowały u nas na stałe.

 

Do przyjazdu Donalda Trumpa odniósł się również w sobotę w TVN24 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński podkreślając, że Polska oczekuje od Stanów Zjednoczonych potwierdzenia, że są "cały czas zainteresowane bezpieczeństwem w tej części Europy, że są zainteresowane umacnianiem wschodniej flanki NATO".

 

Prezydent USA Donald Trump przyjedzie do Polski 6 lipca na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Co zrobić w razie ataku nuklearnego? Gazeta publikuje instrukcję

Redakcja malydziennik

UWAGA Polacy. Nadchodzą ekstremalne burze!

PiS znów tryumfuje. Tym razem przewaga jest MIAŻDŻĄCA! Ale z tyłu czai się…

Redakcja malydziennik
Ładuję....