POLITYKA

Polska to naprawdę katolicki kraj. Nie wierzysz? Sam ZOBACZ!

Nie ma już najmniejszych wątpliwości. Żyjemy w katolickim państwie, a nasze społeczeństwo jest do głębi przeniknięte ideami katolickimi. Na nic się zdała praca Palikota, Michnika i innych laicyzatorów. W naszym kraju nawet najwięksi ateiści przeniknięci są wiarą.

A dowodów naprawdę nie trzeba daleko szukać. Od kilkunastu godzin lewicowo-liberalna, tak często ateistyczna i antyklerykalna blogosfera żyje jednym pytaniem: czy prezydent zjadł kiełbasę w piątek? Jedna z gazet opublikowała zdjęcie, kancelaria odpowiedziała, że to nie kiełbasa a pomidor i teraz trwa narodowa debata na temat postu, kiełbasy i pomidora. Wziął w niej udział, nawet wytrwale laicyzujący Polskę, Tomasz Lis…

 

I nie ma co ukrywać, że to jednak wielka sprawa. Pokażcie mi drugi europejski kraj, w którym liderzy opinii publicznej, czy media, i to także te zazwyczaj antyklerykalne, dyskutują na temat postu w piątek? W Wielkim Poście? I lewackich dziennikarzy, którzy cytują księży, którzy sugerują, że mogą dać prezydentowi odpust (inna sprawa, że piszą nieprawdę, bo akurat nie mogą), jeśli tylko prezydent podporządkuje się ich wizji polityki (dość, nie ma co ukrywać, ostatnio lewicowej). I tak to się kręci dowodząc, że Polska Kościołem stoi. Z czego nie ukrywam szczerze się cieszę. I mam nadzieję, że ci, którzy tak się dzisiaj troszczą o post prezydenta, sami w kolejne piątki Wielkiego Postu (a i potem również) pościć będą.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Ekspert potwierdza: wizyta Trumpa przeniesie nasz sojusz na wyższy poziom!

Redakcja malydziennik

To cud! W zasypanym hotelu ratownicy znajdują ŻYWYCH LUDZI

Redakcja malydziennik

Janusze biznesu zostaną rzuceni na kolana! Rząd chce zlikwidować śmieciówki i….

Redakcja malydziennik
Ładuję....