POLITYKA

Polska powinna uznać Jerozolimę za stolicę Izraela. Mocny apel!

Polska powinna uznać Jerozolimę za stolicę Izraela – taki apel podczas programu Starcie Cywilizacji skierował do polskich władz rabin Shalom Dov Ber Stambler z Chabad Lubawicz Polska.

A jego opinię wsparł dr Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas. Obaj panowie rozmawiali w Telewizji Republika  na temat szczególnej roli Jerozolimy dla Żydów i państwa Izrael, suwerenności państwa, a także jego prawa do samostanowienia.

 

Dr Żółtaniecki zwrócił uwagę na to, że nie jest prawdą, że decyzja Donalda Trumpa zmieni cokolwiek. Jego zdaniem antysemityzm i antyizraelskość jest wpisana w DNA wielu lewicowych ruchów politycznych i dlatego reakcja Zachodu na tę decyzję jest tak ostra. Nic nie wskazuje jednak, jego zdaniem, by coś radykalnie miało się pogorszyć. Izrael i tak jest pod stałym zagrożeniem, a Zachód jest atakowany od dawna. Decyzja Trumpa to tylko ważny sygnał polityczny.

 

Rabin zaś przypominał, że pokój, choć konieczny, nie może być okupiony ustępstwami terytorialnymi, bowiem Bóg, który dał Izraelowi te ziemie, nałożył także na Żydów obowiązek ich zachowania.

 

Więcej na temat Jerozolimy, Izraela i tego, czy Polska powinna uznać Jerozolimę za stolicę Izraela dziś o 21.30 w Starciu Cywilizacji Zapraszam do Telewizji Republika. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

ŚWIDNIK przeciwny LGBT! Podpisano DEKLARACJĘ „w sprawie POWSTRZYMANIA ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”

M. A.

Sylwester Stallone idzie po polityki. Wiedzieliście, że Trump przyjaźni się z "Rambo"?

Redakcja malydziennik

Zobacz jak został zmiażdżony Juncker! BEZCENNE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....