POLITYKA

Polska ofiarą cyberataków? Są sygnały, które pozwalają tak twierdzić

Premier Beata Szydło zwołała na środę na godz. 11 Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce – poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek. Pojawiają się sygnały od pojedynczych firm o podejrzeniu ataku cybernetycznego – mówił PAP.

 "W związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce premier @BeataSzydlo zwołała Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego jutro o g.11:00" – napisał Bochenek.

 

W rozmowie z PAP Bochenek dodał, że pojawiają się pewne sygnały, które spływają od pojedynczych firm o podejrzeniu ataku cybernetycznego. Poinformował też, że po posiedzeniu Zespołu odbędzie się wspólna konferencja prasowa premier oraz szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

 

Systemy komputerowe – m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii – padły we wtorek ofiarą cyberataków. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały po południu, że za awarie systemów komputerowych, do których doszło we wtorek w Europie, odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Polak zostaje przedstawicielem Rady Europy! Został poparty JEDNOGŁOŚNIE

Redakcja malydziennik

To przerażające. Współcześni Niemcy politykę historyczną traktują jak… kulę u nogi

Redakcja malydziennik

Tusk dokonał "strzału we własne gniazdo", czyli…

Redakcja malydziennik
Ładuję....