POLITYKA

Polska (nie tylko) dla Polaków, a więzienia dla rasistów!

14-letnią dziewczynkę, z powodu jej koloru skóry pobił dotkliwie na warszawskiej Ochocie mężczyzna, który miał wykrzykiwać „Polska dla Polaków”. Pomijam, że hasło idiotyczne, to pierwszą odpowiedzią na to zajście powinno być krótkie stwierdzenie „więzienia dla rasistów”.

W tej sprawie nie ma i nie może być wątpliwości. Nie ma i nie może być zgody na rasizm. Jest on niezgodny z chrześcijaństwem i Ewangelią. Nie ma i nie może być także zgody na wykorzystywanie haseł związanych z polskością (choć ja akurat za hasłem tym nie przepadam) do promowania przestępstw (a tym jest pobicie dziecka). Dlatego mam nadzieję, że sprawca trafi do więzienia. Szybko i bez zbędnych ceregieli. Nikt, kto ma czternastoletnią córkę (a ja mam) nie może zgodzić się na to, by na warszawskich ulicach okrutnie bito dzieci. Facet, który zrobił coś takiego, niezależnie od haseł jakie wykrzykiwał, jest zwykłym dziecięcym bokserem, który z męskością i polskością nie ma nic wspólnego.

 

Mam też nadzieję, że sprawą zainteresują się polskie władze. Minister spraw wewnętrznych i premier powinni jasno pokazać, że w Polsce nie ma i nie może być zgody na rasizm, na przemoc wobec dzieci, na wykorzystywanie haseł związanych z narodowością do rasistowskiej przemocy wobec dzieci. To ważny sygnał nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim do wewnątrz. Potencjalni sprawcy takich napaści muszą wiedzieć, że aparat państwa, a także rządząca ekipa są całkowicie po stronie ofiar i nie mają żadnych, najmniejszych choćby wątpliwości, że nie mają oni nic wspólnego z patriotyzmem, polskością czy prawicą. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

ZMARŁ jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Paweł Zarzeczny!

Angela Merkel u papieża Franciszka. Wiemy, o czym ze sobą rozmawiali

Redakcja malydziennik

Poseł PiS demaskuje genderowy BEŁKOT w sprawie EMERYTUR!

Redakcja malydziennik
Ładuję....