CYWILIZACJA

Polska na dobrej drodze! Eksperci potwierdzają: ROSNĄ wpływy z podatku VAT!

Wpływy do budżetu państwa z tytułu podatku VAT dynamicznie rosną. Wygląda, że to naprawdę #dobrazmiana. W styczniu oznaczało to dochody w kwocie 22 mld zł, to znaczy 25% wzrost względem zeszłego roku. W lutym było jednak dużo lepiej…

Najważniejszy podatek w skali państwa – VAT – od początku roku przyniósł 40% więcej niż w zeszłym roku. To dobre wiadomości.

 

Poprawa ściągalności wynika głównie z polityki Ministerstwa Finansów. Jeszcze w grudniu skarbówka bowiem zwracała nadpłacony podatek za rok bieżący. Poprawiło to płynność firm i, jak widać, skłoniło do inwestowania.

 

Ponadto od tego roku zlikwidowano kwartalny system rozliczania podatku od towarów i usług dla małych przedsiębiorców. W dużej mierze za wzrosty jest więc odpowiedzialna kreatywna księgowości i zmiany w przepisach.

 

To jednak nie wszystko. Do poprawy sytuacji przyczynia się także koniunktura – Polsce rośnie PKB, a także kosumpcja obywateli.

 

Skąd poprawa konusmpcji? Eksperci wypowiadający się dla Pulsu Biznesu są zgodni: to 500+.

 

Czy rzeczywiście jest aż tak dobrze, będziemy mogli się przekonać za jakiś czas. W tej chwili jednak na pewno mamy pozytywny trend w gospodarce.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zobacz także

Samolot ZDERZYŁ się z samochodem osobowym!

STOP fajerwerkom! Jak uchronić zwierzęta przed hałasem

Redakcja malydziennik

Islamista ze Sztokholmu zadowolony „z tego, co zrobił"

Redakcja malydziennik
Ładuję....