ARCHIWUM

Polska jest bezpieczna, nie mamy żadnych niepokojących informacji – uspokaja premier Szydło

Polska jest bezpieczna; wszystkie służby cały czas monitorują sytuację, nie ma w tej chwili w Polsce informacji, które mogłyby nas niepokoić – powiedziała w wywiadzie dla PAP premier Beata Szydło pytana o bezpieczeństwo Polaków po zamachu w Berlinie.

PAP zapytała premier m.in., czy w Polsce są osoby, które mogą stwarzać zagrożenie terrorystyczne i w jaki sposób jest to monitorowane.

 

"Polska jest bezpieczna. Wszystkie służby w Polsce odpowiedzialne za bezpieczeństwo cały czas monitorują sytuację, są w pełnej gotowości 24 godziny na dobę. Nie ma w tej chwili w Polsce informacji czy oznak, które mogłyby nas niepokoić. Chciałabym też zwrócić uwagę, by polscy obywatele podróżujący po Europie uważali na to, co się dzieje wokół nich" – powiedziała premier.

 

"Bohaterska postawa polskiego kierowcy, który prawdopodobnie – tak przynajmniej wynika z dotychczasowych ustaleń – przed śmiercią próbował walczyć z zamachowcem i doprowadzić do tego, by katastrofa w Berlinie nie była tak olbrzymia, wymaga wielkiego szacunku" – dodała.

 

W poniedziałek wieczorem kierowca 40-tonowej ciężarówki wjechał w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Prokuratura podejrzewa, że sprawcą był poszukiwany listem gończym w całej Europie Tunezyjczyk Anis Amri. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki, użytej do staranowania ludzi zgromadzonych na jarmarku.

 

Tomasz Grodecki (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kaczyński o państwie narodowym: Tylko ono może stworzyć prawdziwą demokrację

Redakcja malydziennik

To przełom w leczeniu AUTYZMU? Naukowcy testują właśnie lek opracowany 100 lat temu

Redakcja malydziennik

Homoseksualny propagandzista w sutannie. Może i jest księdzem, ale doktryny Kościoła nie zna!

Redakcja malydziennik
Ładuję....