ARCHIWUM

Polska gospodarka rośnie jak szalona! Obecna, ciągle podnoszona prognoza i tak jest ZANIŻONA! "Nie wykluczałbym, że będzie więcej"

Nie można wykluczyć, że wzrost PKB Polski będzie wyższy niż prognozowane 3,6 proc. – powiedział w środę w Warszawie wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak ocenił, rosną eksport i inwestycje.

"Nasza gospodarka bardzo dobrze sobie radzi. Tegoroczna prognoza wzrostu PKB wynosi 3,6 proc. Nie wykluczałbym, że będzie więcej" – podkreślił Kwieciński.

 

Wskazał, że wiele międzynarodowych organizacji, które dotychczas wstrzemięźliwie oceniały potencjał wzrostu PKB Polski, podwyższa teraz swoje prognozy. "To pokazuje, że nasza gospodarka działa coraz lepiej" – zaznaczył wiceminister. "Mamy bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o wzrost naszego eksportu, rosną też inwestycje" – mówił.

 

"Mieliśmy pewne problemy w inwestycjach w ubiegłym roku, ale to się skończyło" – zauważył. Przypomniał, że w inwestycjach wykorzystywane są fundusze unijne.

 

"Ogólnie mówiąc, gospodarka kwitnie" – dodał wiceszef MR.

 

Kwieciński wskazał także, że bezrobocie w kraju jest na rekordowo niskim poziomie i wynosi obecnie 8,2 proc. "Gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej największym problemem naszej gospodarki było bezrobocie, dziś to nie jest problem" – powiedział.

 

Wiceminister uczestniczył w spotkaniu Klubu Radców Handlowych w Krajowej Izbie Gospodarczej. Radcom przedstawił podstawowe założenia rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, mówił też o kandydaturze Łodzi do organizacji Expo 2022.

 

Oprócz wiceministra wystąpił szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, który zaprezentował model działania PFR. Mówili także przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nareszcie! Komisja Europejska nie będzie nas zmuszała do przyjmowania imigrantów! Możemy to zrobić jeżeli sami chcemy

Redakcja malydziennik

Poseł Tarczyński o Joannie Schmidt: "posłanka nadal na klęcząco"!

Redakcja malydziennik

Odkryto masowy grób. Niewiarygodne BARBARZYŃSTWO islamistów z Daesh. Potwierdzają się informacje ONZ z…

Redakcja malydziennik
Ładuję....