Polska gospodarka GALOPUJE! Potwierdza to nawet sceptyczna agencja Moody's i podnosi prognozę wzrostu PKB

Agencja Moody’s przygotowuje się do zmiany ratingu Polski i przygląda się innym aspektom polskiej gospodarki – według analityków ten rok będzie naprawdę dobry dla Polski.

W częsci raportu poświęconej Polsce zmieniono dwie prognozy – uznano, że wzrost PKB w tym roku wyniesie aż 4,3% (wcześniej analitycy szacowali go na 3,2%), a deficyt sektora publicznego spadnie jeszcze niżej, do 2,5% (wobec wcześniejszych szacunków na poziomie 2,9%).

 

Oznacza to tylko dobre rzeczy dla Polski – 8 września Moody’s ma zaktualizować rating Polski, obecnie to poziom A2 stabilny, ostatnia aktualizacja była korzystna dla Polski. Na wskaźniki patrzą pozostałe państwa a także inwestorzy, którzy chcą działać w naszym kraju. Nawet te cząstkowe oceny podnoszą naszą wiarygodność kredytową.

 

"Spodziewamy się, że pozytywne momentum w gospodarce utrzyma się przez resztę tego roku. Spodziewamy się, że wzrost PKB będzie napędzany solidną konsumpcją prywatną, a także powolną, ale stabilną, odbudową w inwestycjach, co odzwierciedla korzystne warunki w otoczeniu zagranicznym i wyższe napływy funduszy z Unii Europejskiej" – podano w oświadczeniu Moody’s.

 

Co więcej, prognozowany deficyt stawia nas w bardzo korzystnej sytuacji jeżeli chodzi o realizację postanowień z Maastricht, gdzie progiem jest 3% PKB deficytu. Obecnie polski budżet ma 2,4 mld zł na plusie, na koniec roku zaplanowano 32,9 mld deficytu, ale możliwe, że dziura będzie znacznie mniejsza.

Źródło: pulsbiznesu.pl

Komentarze
One thought on “Polska gospodarka GALOPUJE! Potwierdza to nawet sceptyczna agencja Moody's i podnosi prognozę wzrostu PKB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.