ARCHIWUM

Polska gospodarka będzie oparta na polskim węglu

Polska gospodarka będzie oparta na polskim węglu – zapewniła podczas niedzielnych uroczystości barbórkowych w Jaworznie (Śląskie) premier Beata Szydło. Podkreśliła, że górnictwo potrzebuje stabilności oraz zmian, wprowadzanych w tej branży przez obecny rząd.

Polska gospodarka będzie opierała się na węglu, na polskim węglu – to jest nasz cel. Wprowadzone zmiany, te reformy, które podjęliśmy, mają właśnie temu służyć” – zapewniła premier, wskazując, że w górnictwie rozpoczyna się czas poważnych inwestycji, dających początek dobrej przyszłości dla tej branży.

 

Beata Szydło zapewniła też o konsekwencji rządu w realizacji programu uzdrowienia i unowocześnienia górnictwa. Podziękowała stronie społecznej za jej postawę i poszukiwanie kompromisu w niełatwych rozmowach oraz kierowanie się odpowiedzialnością za los polskich górników.

 

„Ta odpowiedzialność oznacza, że muszą być wprowadzone zmiany i reformy, bo wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że jeżeli nie będziemy wprowadzali modernizacji polskiego górnictwa, nie będziemy stabilizować sytuacji w polskim górnictwie, to zaniechania będą właśnie takie, jak poprzedniego rządu” – oceniła szefowa rządu.

 

Planem polskiego rządu jest – mówiła premier – aby polskie górnictwo nie tylko się rozwijało, ale było nowoczesne i oparte o nowoczesne technologie, a przede wszystkim stabilne. „I tej stabilności będziemy przede wszystkim bronili” – zadeklarowała premier, wskazując, że zmiany wprowadzane przez rząd służą utrzymaniu stabilności w sektorze węglowym. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dziś urodziny obchodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński, sprawdź, ile lat kończy!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Już w sobotę wielka modlitwa o … uzdrowienie! PRZYJDŹ i doświadcz potęgi niebios!

Redakcja malydziennik

ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA CENZURA!!! Szwedzi wykastrowali kolędę, żeby się nie kojarzyła z Jezusem!

Redakcja malydziennik
Ładuję....