ARCHIWUM

Polska będzie dalej WALCZYĆ o reparacje. Poprosimy o pomoc Żydów!

Idea uzyskania reparacji wojennych od Republiki Federalnej Niemiec wcale nie upadła. Arkadiusz Mularczyk wpadł na nowy pomysł, który ma w tym pomóc.

"Wystąpiłem do Biura Analiz Sejmowych, by uzyskało od parlamentów Włoch, Grecji i Izraela informacje o tym, w jaki sposób w krajach tych prowadzona jest procedura dochodzenia roszczeń za straty związane z drugą wojną światową" – powiedział w piątek Mularczyk. Od zeszłego tygodnia pełni funkcję przewodniczącego nowo powstałego zespołu ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec.

 

"W związku z tym, że nasz zespół obecnie gromadzi dokumentację z różnych instytucji, wystąpiłem do BAS o to, żeby uzyskało informacje od parlamentów Włoch, Grecji i Izraela, w jaki sposób w krajach tych prowadzona jest na ścieżce prawnej i ustawodawczej procedura związana z dochodzeniem roszczeń – na drodze krajowej i międzynarodowej – za straty związane z drugą wojną światową" – mówił mediom. Zespół liczy, że parlamenty tych krajów udzielą informacji o obecnym sposobie dochodzenia roszczeń za straty osobowe i materialne wyrządzone w czasie II wojny światowej.

 

Wykonany przez Biuro Analiz Sejmowych dokument na temat reparacji uznał, że zasadnym jest staranie sie o reparacje od Niemiec, gdyż one Polsce przysługują. Odrębna zdanie ma niemiecki Bundestag.

Źródło: tvp.pl

Komentarze

Zobacz także

SZOK! To tego kandydata francuskich wyborów chcieli zabić terroryści. Wkrótce dojdzie jednak do KOLEJNYCH zamachów

Redakcja malydziennik

KONIEC EUROPY?! Merkel opowiada się za Unią dwóch prędkości. Na podziale zależy też innym liderom

Redakcja malydziennik

Świat z perspektywy rozporka. Co biedroniowe denuncjacje prawicowych homoseksualistów mówią o działaczach gejowskich?

Redakcja malydziennik
Ładuję....