ARCHIWUM

Polscy śledczy wytropili członka włoskiej mafii. Zaczaili się na niego w pizzerii

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w jednej z krakowskich pizzerii członka włoskiej Camorry – podało w poniedziałek CBŚP. 52-letni Luigi B. był poszukiwany od 2013 r. Zatrzymali go polscy "łowcy cieni", CBŚP i antyterroryści, a asystowali włoscy Carabinieri

Rzecznik prasowy komendanta CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz poinformowała w komunikacie, że włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe, a także przestępstwa, w których użyto broni. Był za nim wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania.

 

Kom. Hamelusz przekazała, że policjanci krakowskiego CBŚP zostali zaangażowani w sprawę 52-letniego mężczyzny, poszukiwali go Carabinieri z Neapolu. "Luigi B. uniknął zatrzymania podczas akcji neapolitańskiej policji w 2013 roku, podczas której w ręce policjantów wpadło 80 osób. Od tego momentu ukrywał się. Wcześniej, w 2006 roku uniknął śmierci podczas zasadzki zorganizowanej przez konkurencję (gangi narkotykowe) koło baru w Torre Annunziata" – wskazała.

 

Wyjaśniła, że Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP uzyskało informację od włoskich służb, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa w Polsce.

 

W związku z tym, iż jest to członek włoskiej Camorry, sprawą zajęli się funkcjonariusze CBŚP, którzy ustalili miejsce pobytu Luigiego B.

 

Policjanci ustalili, że mężczyzna często pojawia się w jednej z krakowskich pizzerii. Tam postanowili zorganizować zasadzkę i zatrzymać 52-latka. Z Włoch przyjechali także Carabinieri, którzy asystowali polskim funkcjonariuszom w momencie zatrzymania.

 

Zatrzymanie – jak podała kom. Hamelusz miało bardzo dynamiczny charakter. Policjanci krakowskiego CBŚP, "łowcy cieni" wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) z Krakowa wkroczyli do pizzerii i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Teraz czeka go procedura związana z przekazaniem mężczyzny Włochom. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wstrząsające nagranie ze śląskiej autostrady. Laweta staranowała samochód!

Redakcja malydziennik

Wiemy już, kto będzie sekretarzem stanu u Trumpa

Redakcja malydziennik

Norweski Kościół Luterański błogosławi…

Redakcja malydziennik
Ładuję....