ARCHIWUM

Polonofobka Steinbach odchodzi z partii Merkel

Posłanka CDU Erika Steinbach postanowiła po 43 latach oddać legitymację partyjną na znak protestu przeciwko polityce migracyjnej kanclerz Angeli Merkel – poinformował dziennik "Welt am Sonntag". Wyraziła nadzieje, że antymigrancka AfD wejdzie do parlamentu.

73-letnia Steinbach powiedziała, że otwierając jesienią 2015 roku granicę dla uchodźców Merkel złamała obowiązujące prawo. "Fakt, iż przez długie miesiące niezidentyfikowani migranci byli przerzucani w autokarach i pociągach przez granicę, nie było wyjątkiem, lecz celowym działaniem sprzecznym z naszymi prawnymi uregulowaniami oraz traktatami UE" – oświadczyła Steinbach uzasadniając swoją decyzję.

 

"Czy głosowałaby dziś na CDU? Nie. Czy wstąpiłaby dziś w ogóle do CDU? Nie. Mogę wyciągnąć tylko jeden uczciwy wniosek – opuszczam CDU" – powiedziała posłanka "Welt am Sonntag".

 

Steinbach wyraziła nadzieję, że antyislamska i antymigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) w wyborach do Bundestagu jesienią br. zdobędzie mandaty i wejdzie do parlamentu. Jej zdaniem tylko w takim przypadku w Bundestagu powstanie prawdziwa opozycja.

 

Steinbach należy do zarządu CDU, jest też rzeczniczką swojej partii do spraw ochrony praw człowieka.

 

W latach 1998-2015 stała na czele Związku Wypędzonych. Jako inicjatorka kontrowersyjnego projektu Centrum przeciwko Wypędzeniom była wielokrotnie krytykowana przez polityków polskich i czeskich. Dwa lata temu przekazała pałeczkę Berndowi Fabritiusowi.

 

Steinbach zasiada w Bundestagu od 1990 roku. Zapowiedziała, że nie zrezygnuje z mandatu poselskiego.

 

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Genialny sposób na blokadę kontr-miesięcznicy! ZOBACZ w akcji Pomarańczową Alternatywę!

Redakcja malydziennik

Wildstein ZAORAŁ wszystkie dzisiejsze marsze, a przy okazji też… Hannę Gronkiewicz-Waltz

Redakcja malydziennik

Ten kraj wprowadza dokumenty neutralne płciowo. ZOBACZ, jak będą zaznaczać płeć kogoś, kto nie chce być ani kobietą, ani mężczyzną

Redakcja malydziennik
Ładuję....