WYDARZENIA

Polki chętnie wyjechałyby do pracy za granicę. Co tam chcą robić?

Większość Polek skłonna jest do podjęcia pracy za granicą. Najwięcej z nich to „siłaczki” preferujące prace fizyczne – pisze "Rzeczpospolita".

Z najnowszego raportu "Polki o pracy za granicą" przygotowanego przez Promedica24 wynika, że aż dwie trzecie Polek rozważa wyjazd z Polski w celach zarobkowych. Tylko co trzecia pytana kobieta nie zdecydowałaby się na wyjazd za pieniędzmi, niezależnie od swojej sytuacji.

 

Osoby młode, przed 25. rokiem życia zazwyczaj szukają pracy sezonowej. Stała praca na dłużej rozważana jest tylko z możliwością powrotu. Osoby nieco starsze już tak chętnie nie chcą wracać. Kobiety w wieku 25-34 lata, częściej niż pozostałe myślą o stałej emigracji. Polki najczęściej decydują się na wyjazd do pracy do Niemiec i Wielkiej Brytania. Nieco mniej popularna jest Norwegia.

 

Polki najczęściej wybierają te prace, które nie wiążą się ze znajomością jeżyka. Najwięcej zatrudnia się przy sprzątaniu oraz przy pracach sezonowych (zbieranie warzyw i owoców). Kobiety w wieku 45+ z mniejszych ośrodków miejskich najbardziej zainteresowana jest pracą opiekunki.

 

 

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Katolicy PRZEŚLADOWANI. Sześciu zginęło przez FAKE NEWS o tym, co robią z…

Redakcja malydziennik

Brawo dla amerykańskiej zawodniczki! Odmówiła noszenia koszulki z tęczą LGBT

Redakcja malydziennik

Auta napędzane ropą i benzyną znikną z ulic do 2030 roku. Jest decyzja

Redakcja malydziennik
Ładuję....