WYDARZENIA

Policja wpadła na trop ogromnej plantacji marihuany!

Mundurowi z Krakowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 30-letniego plantatora . Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 sztuk roślin i ponad 7 kg marihuany.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację, że na jednej z posesji w Swoszowicach znajduje się duża plantacja konopi indyjskich. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Podczas przeszukania garażu natrafili na 3 specjalistyczne namioty, w których prowadzona była uprawa konopi.

 

Namioty wyposażone były w pełną aparaturę służącą do kompleksowej pielęgnacji roślin. Zabezpieczono prawie 200 doniczek z krzewami konopi w różnej fazie wzrostu. W czasie przeszukania natrafiono także na worki z brunatnym suszem roślinnym o wadze 7 kg. Badania potwierdziły, że susz roślinny jest marihuaną. W domu funkcjonariusze natrafili również na wagę elektroniczną służącą najprawdopodobniej do porcjowania narkotyków oraz na niewielkie ilości marihuany i amfetaminy.

 

Jak ustalili policjanci posesja jakiś czas temu została wynajęta przez 30-letniego mężczyznę. Mężczyzny nie było na miejscu podczas przeszukania jednak człowiek ten zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Sprawcy postawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Podejrzany został osadzony w areszcie śledczym.

Źródło: policja.pl

Komentarze

Zobacz także

Wielka akcja policji w Warszawie! Ścigają bandytów, którzy napadli na …

Akcja saperów w Szczecinie! Odkryto ważącą 100 kg bombę z czasów II wojny światowej

Adam Gaafar

Służby dotarły do PARTNERKI MORDERCY z Las Vegas! "Niewiele ponad dwa tygodnie temu Stephen powiedział mi…"

Redakcja malydziennik
Ładuję....