WYDARZENIA

Policja UJAWNIA: Zamachowiec z Manhattanu był powiązany z ISIS!

29-letni Uzbek wyznania muzułmańskiego, który wczoraj zamordował co najmniej 8 osób a 11 ranił na Manhattanie był powiązany z Państwem Islamskim. FBI zabezpieczyło jednoznaczne dowody potwierdzające jego związki z ISIS.

Muzułmanin morderca współpracuje ze śledczymi i odpowiada na ich pytania. Śledczy odnaleźli na jego komputerze materiały związane z ISIS. Zwyrodnialec zostawił w domu także list, w którym napisał, że zamierza dokonać ataku w imię Państwa Islamskiego.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo stwierdził, że terrorysta "zradykalizował się na terenie USA". Okazuje się, że 29-letni Sajpow już po przybyciu do USA w 2010 roku zaczął szukać informacji o ISIS i studiować taktyki terrorystyczne wykorzystywane przez islamskich bojowników.

 

FBI ustala czy muzułmanin sam opracował plan ataku, czy też został poinstruowany z zewnątrz jak przeprowadzić atak. Morderca ujawnił śledczym, że Azja Środkowa to miejsce, gdzie ISIS stara się rekrutować jak najwięcej bojowników.

 

Amerykańskie media informują również, że zamachowiec był powiązany z różnymi kontami w mediach społecznościowych, które zawierały materiały dotyczące Państwa Islamskiego.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

W Polsce są jednak ludzie – demony! Obdarł studentkę ze skóry i chce wyjść z aresztu!

Homo-pedofilia w angielskim futbolu

Redakcja malydziennik

Oto dieta, która bije rekordy popularności! ZOBACZ co trzeba zrobić by mieć płaski brzuch i …

Redakcja malydziennik
Ładuję....