ARCHIWUM

Policja gorzko o wydarzeniach w Ełku: „Pewna grupa osób wykorzystała tragedię, by zetrzeć się z policja"

Chcieliśmy pokojowo zabezpieczyć manifestację, jaka odbywała się w Ełku po śmierci 21-letniego Daniela, niestety grupa osób wykorzystała tragedię by doprowadzić do starcia z policją – ocenił Krzysztof Wasyńczuk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie.

Mężczyzna zginął w noc sylwestrową, po awanturze przed miejscowym barem kebab. Miał dwie rany kłute; zarzut zabójstwa postawiono obywatelowi Tunezji. Dzień po zabójstwie 21-latka w mieście doszło do zamieszek. Agresywnie zachowujący się ludzie rzucali w stronę radiowozów, policjantów oraz baru z kebabami, gdzie zginął Daniel, petardy, butelki, kamienie. Zniszczono witryny baru i mienie znajdujące się w lokalu.

 

Wasyńczuk odpowiedział PAP, że w pierwszej fazie manifestacji policjanci obserwowali gromadzące się osoby i nawoływali do zachowania porządku i ładu publicznego. Jak dodał "policja chciała pokojowo zabezpieczyć manifestację, nie chciała prowokować, eskalować czy zaogniać sytuacji".

 

Ocenił, że "pewna grupa osób wykorzystała tragedię (śmierć 21-latka-PAP), by zetrzeć się z policja".

 

Dodał, że policja w trakcie zamieszek zatrzymała 28 osób i wszystkie zostaną rozliczone za czyny chuligańskie. "Osoby te są identyfikowane i nie unikną odpowiedzialności za popełnione wykroczenia czy przestępstwa" – podkreślił.

 

Pytany o stan bezpieczeństwa w Ełku na co dzień Wasyńczuk odpowiedział, że policja do tej pory nie miała żadnych problemów z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa.

 

"Ełk to bezpieczne miasto, policjanci interweniują po każdym zgłoszonym sygnale. W niedzielę zdecydowano się na wysłanie dodatkowych patroli prewencji z Olsztyna po to, by zapewnić ład i porządek publiczny w Ełku" – zaznaczył i dodał, że obecnie w tym mieście jest około 100 policjantów. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Miażdżące SONDAŻE wyborcze! Opozycja kompletnie zaskoczona!

Redakcja malydziennik

W jakim celu atakuje szatan? DOWIEDZ SIĘ!

Redakcja malydziennik

Ukraińcy poznali się na Sławku Nowaku. Mają dość jego… lenistwa

Redakcja malydziennik
Ładuję....