CYWILIZACJA

Polaków próbowano atakować nawet w Watykanie. Niespodziewanie wziął nas w obronę PEWIEN WAŻNY CZŁOWIEK

W Watykanie właśnie rozpoczęła się polityczno-kościelna debata na temat przyszłości Unii Europejskiej. Biorą w niej udział także przedstawiciele Polski. I, jak ostatnio często bywa, próbowano skrytykować Polskę.

Watykańska konferencja o Unii Europejskiej została dziś zaprezentowana w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Podczas konferencji prasowej wspomniano również o Polsce. Jeden z dziennikarzy zauważył, że ostra krytyka populizmu i nacjonalizmu, którą przedstawił kard. Marx, nie odzwierciedla poglądów wszystkich europejskich episkopatów, zwłaszcza w Europie środkowej. Polskiemu episkopatowi zarzucono popieranie nacjonalizmu. W obronie polskich biskupów wystąpił szef papieskiej dyplomacji abp Paul Gallagher.

 

„Istnieje też zdrowy nacjonalizm, który wyraża się normalnie w postawie patriotycznej. I Kościół zawsze to popierał. W nacjonalizmie i w populizmie zawsze jest jakieś odejście od prawdy. W populizmie politycy mówią to, co ludzie chcieliby słuchać, a nie koniecznie to, co jest prawdziwe i co powinni powiedzieć. Natomiast w nacjonalizmie istnieje tendencja do przeceniania wartości niektórych aspektów życia narodowego, a zarazem kierowanie się uprzedzeniami względem innych narodów. Dlatego, ze względu na swój uniwersalizm, Kościół zawsze popierał integrację europejską, bo wykracza ona poza granice i dąży do większej jedności. Jednakże samo istnienie różnic politycznych w ludzie Bożym, a także wśród kapłanów i biskupów, jest czymś całkiem normalnym. Niektórzy biskupi większą sympatią darzą nurty socjalistyczne, inni nurty konserwatywne. To też jest normalne” – powiedział abp Gallagher.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Dziecko porzuca się na śmietniku lub pod mostem. W oknie życia dziecko się ZOSTAWIA!

Redakcja malydziennik

Czy to on zamordował 10-letnią Kristinę? To poszukiwany od dawna PEDOFIL!

Adam Gaafar

Szatański pomysł Kanady. Kończy z finansowaniem szkół katolickich

Redakcja malydziennik
Ładuję....