WYDARZENIA

Polaków próbowano atakować nawet w Watykanie. Niespodziewanie wziął nas w obronę PEWIEN WAŻNY CZŁOWIEK

W Watykanie właśnie rozpoczęła się polityczno-kościelna debata na temat przyszłości Unii Europejskiej. Biorą w niej udział także przedstawiciele Polski. I, jak ostatnio często bywa, próbowano skrytykować Polskę.

Watykańska konferencja o Unii Europejskiej została dziś zaprezentowana w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Podczas konferencji prasowej wspomniano również o Polsce. Jeden z dziennikarzy zauważył, że ostra krytyka populizmu i nacjonalizmu, którą przedstawił kard. Marx, nie odzwierciedla poglądów wszystkich europejskich episkopatów, zwłaszcza w Europie środkowej. Polskiemu episkopatowi zarzucono popieranie nacjonalizmu. W obronie polskich biskupów wystąpił szef papieskiej dyplomacji abp Paul Gallagher.

 

„Istnieje też zdrowy nacjonalizm, który wyraża się normalnie w postawie patriotycznej. I Kościół zawsze to popierał. W nacjonalizmie i w populizmie zawsze jest jakieś odejście od prawdy. W populizmie politycy mówią to, co ludzie chcieliby słuchać, a nie koniecznie to, co jest prawdziwe i co powinni powiedzieć. Natomiast w nacjonalizmie istnieje tendencja do przeceniania wartości niektórych aspektów życia narodowego, a zarazem kierowanie się uprzedzeniami względem innych narodów. Dlatego, ze względu na swój uniwersalizm, Kościół zawsze popierał integrację europejską, bo wykracza ona poza granice i dąży do większej jedności. Jednakże samo istnienie różnic politycznych w ludzie Bożym, a także wśród kapłanów i biskupów, jest czymś całkiem normalnym. Niektórzy biskupi większą sympatią darzą nurty socjalistyczne, inni nurty konserwatywne. To też jest normalne” – powiedział abp Gallagher.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Eutanazja z powodu „wypełnienia życia”? Te propozycję rządu odrzucają już nawet lekarze

Redakcja malydziennik

Muzułmańskie dzieci tak mają wyprane mózgi, że nie cofną się nawet przed ZBRODNIĄ

Redakcja malydziennik

Uwaga! ISIS przygotowuje wielką akcję imigracyjną!

Redakcja malydziennik
Ładuję....