POLITYKA

Polacy ufają ANDRZEJOWI DUDZIE! KODziarze i Nowocześni mogą o takim zaufaniu pomarzyć

Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Zaraz za nim plasują się premier Beata Szydło i Paweł Kukiz.

W najnowszym, listopadowym pomiarze zaufania do osób publicznych obserwujemy spore zmiany. Tracą prawie wszystkie badane osoby, a wyjątkiem jest tylko Paweł Kukiz, do którego zaufanie zwiększyło się aż o cztery punkty proc.

 

Najwięcej stracili liderzy opozycji. Zaufanie do Barbary Nowackiej spadło aż o 11 procent, do Włodzimierza Czarzastego o siedem. Ryszardowi Petru i Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi ufa o pięć procent mniej Polaków.

 

Mimo że o cztery punkty procentowe spadło zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy, pozostaje on niekwestionowanym liderem rankingu zaufania do polityków. Prezydentowi ufa 42,3 Polaków. Kolejne miejsca na tej liście należą do Beaty Szydło i Pawła Kukiza, który jako jedyny w tym miesiącu odnotował wzrost zaufania. Dla porównania liderowi KOD Mateuszowi Kijowskiemu ufa 14 procent Polaków.

 

Jak tłumaczyć te zmiany? Socjologowie pytani przez Onet podkreślają, że na znaczący wzrost notowań Pawła Kukiza mógł mieć wpływ sukcesu Donalda Trumpa, co może premiować lidera polskiego stronnictwa antysystemowego. Natomiast spadki liderów opozycji to wynik wygaszania emocji po sporze o zmianę prawa aborcyjnego.

Źródło: Onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Masakra na lotnisku w USA! 5 osób zastrzelonych i …

Redakcja malydziennik

Między dżumą a cholerą: we Francji odbywa się druga tura wyborów prezydenckich. Frekwencja: 28%. "Dajmy Francuzom wybrać"

NGO’s – organizacje prorządowe

Redakcja malydziennik
Ładuję....