POLITYKA

Polacy, to koniec brytyjskiego raju dla emigrantów: Theresa May zapowiedziała właśnie ostre cięcie

Premier Theresa May zapewniła w poniedziałek, że jej Partia Konserwatywna zrealizuje obietnicę zredukowania imigracji netto do Wielkiej Brytanii do "dziesiątków tysięcy" rocznie, jeśli wygra w przyszłym miesiącu wybory parlamentarne.

"Jest ważne, byśmy nadal mówili, i będziemy mówić, że naprawdę chcemy zmniejszyć imigrację netto do możliwego do utrzymania poziomu. Uważamy, że (ten poziom) to dziesiątki tysięcy" – powiedziała May swoim zwolennikom w Londynie.

 

Reuters odnotowuje, że według danych oficjalnych w okresie od września 2015 r. do września 2016 r. do W. Brytanii przybyło netto 273 tys. imigrantów, o 49 tys. mniej niż w poprzednim rocznym okresie i najmniej od okresu rocznego zakończonego w czerwcu 2014.

 

May zaakcentowała, że kiedy W. Brytania opuści już Unię Europejską, będzie mogła "ustanowić reguły dotyczące ludzi przybywających do Zjednoczonego Królestwa z UE". Dodała, że po wyjściu z UE nie będzie już w przypadku W. Brytanii "swobody przemieszczania się, takiej jak w przeszłości". (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Feministki to RASISTKI. Nie chcą białych na swojej imprezie. A to wszystko w tolerancyjnej i otwartej Europie

Jak zapowiadał, tak zrobił. Noblista zrzekł się "zielonej karty". Powód?

Redakcja malydziennik

Mocne słowa! Europa potrzebuje Ameryki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....