WYDARZENIA

Polacy pobiegną Tropem Wilczym. DOWIEDZ SIĘ jak dołączyć!

Za sześć dni w całej Polsce odbędzie się V edycja biegu poświęconego pamięci Żołnierzom Wyklętym.

Bieg organizowany jest rokrocznie, początkowo głównie dla pasjonatów, a od 2015 roku dla każdego. Można w nim uczestniczyć nie tylko w kraju, ale także za jego granicami.

 

„Po zeszłorocznym sukcesie– 40 000 uczestników ze 160 miast z całej Polski oraz Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, Grodna, Lidy, Żytomierza i Zdołbunowa postanowiliśmy postawić sobie jeszcze ambitniejszy cel.   W tym roku planujemy zorganizować bieg dla 60 000 biegaczy z 240 miast nie tylko z Polski. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.” – czytamy na stronie organizatora.

 

Tropem Wilczym ma na celu upamiętnienie żołnierzy zwalczanych przez peerelowskie władze, najpierw walczących przeciwko Niemcom, a w latach 1945-1963 przeciwko komunistycznej władzy. Sytuacja zmusiła ich do walki jako partyzanci.

 

Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie tropemwilczym.pl. Na tydzień przed wydarzeniem, tylko w Krakowie, do biegu zapisało się już blisko 1000 osób.

 

Organizatorami biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a także IPN jako współorganizator.

Źródło: tropemwilczym.pl/ FB

Komentarze

Zobacz także

Zbigniew Wodecki walczy o życie!

Warszawski Szpital św. Zofii na celowniku, bo katoliczki rodzą tam naturalnie po cesarskim cięciu

Redakcja malydziennik

Połknął 639 gwoździ! Lekarze dwie godziny walczyli o jego życie, nieoczekiwanie pomógł im…

Redakcja malydziennik
Ładuję....