ARCHIWUM

"Polacy padali już ofiarami ataków terrorystycznych dokonywanych przez fundamentalistów islamskich, ale tragedia, do której doszło w Berlinie, jest wyjątkowa". WAŻNE SŁOWA PREMIER SZYDŁO

Polacy padali ofiarami ataków terrorystycznych dokonywanych przez fundamentalistów islamskich, ale tragedia, do której doszło w Berlinie jest wyjątkowa, jeśli chodzi o okrucieństwo sprawcy – napisała premier Beata Szydło w liście odczytanym podczas pogrzebu Łukasza Urbana.

Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w nabożeństwie, przekazał rodzinie zabitego Łukasza Urbana wyrazy współczucia i otuchy.

 

Pogrzeb polskiego kierowcy ciężarówki, który przed świętami zginął w zamachu w Berlinie, odbył się w piątek w Baniach (Zachodniopomorskie).

 

"Z wielkim bólem i żalem przyjęłam wiadomość o śmierci pana Łukasz Urbana. Polacy padali już ofiarami ataków terrorystycznych dokonywanych przez fundamentalistów islamskich, ale tragedia, do której doszło w Berlinie, jest wyjątkowa jeśli chodzi o bezwzględność i okrucieństwo sprawcy" – napisała Szydło w liście, który w kościele odczytała szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

 

Premier podkreśliła, że Łukasz Urban zginął wykonując trudną, wymagającą wielu wyrzeczeń, pracę. "Dla wszystkich bliskich jego odejście stanowi ogromną stratę. Wyrażając żal z powodu tak wielkiej tragedii, w tych trudnych chwilach pragnę przekazać rodzinie i przyjaciołom Łukasza Urbana wyrazy głębokiego współczucia" – napisała Beata Szydło.

 

19 grudnia ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. Według ustaleń niemieckich śledczych, ciężarówką kierował 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri; potem został on zastrzelony przez policjantów we Włoszech. W zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, a ok. 50 zostało rannych. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

„Zapraszamy do Polski, przyjeżdżajcie – warto”. Beata Szydło zaprasza do Polski… KOGO?

Redakcja malydziennik

Żenująca ściema wokół sierot z Aleppo. Opozycja bawi cierpieniem dzieci, byle dokopać PiS

Redakcja malydziennik

Katecheta "wyrzucał mnie z religii wielokrotnie". Dziś mija pierwsza rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego – przypominamy jego naukę

Redakcja malydziennik
Ładuję....