Napięcie na linii Polacy kontra Żydzi jest wciąż widoczne.
Na przestrzeni wieków relacje polsko -żydowskie układały się w bardzo różnie, z kumulacją podczas II wojny światowej, gdy wielu Polaków życiem przypłaciło ratowanie Żydów.
Niestety oba narody nadal nie potrafią określić relacji między sobą i to rodzi sporo nieporozumień. Sytuację naprawić chce Fundacja Amicitia, której misją jest promowanie dialogu między narodami i inicjowanie współpracy pomiędzy obywatelami niezależnie od ich przynależności etnicznej i rasowej, poglądów politycznych, jak również pozycji społecznej.
Fundacja przygotowała film skierowany do społeczności międzynarodowej, w szczególności do Żydów w Stanach Zjednoczonych oraz Izraelu. W nagraniu prezentowany jest pozytywny wkład narodu Polskiego w trakcie II wojny światowej.
Jak się okazuje Polacy i Żydzi mają wiele podobnych doświadczeń. W czasie wojny zginęło 6 milionów Polaków, zamordowano 6 milionów Żydów, a z tego 3 miliony to polscy Żydzi (!).
Takich wspólnych doświadczeń i powiązań między naszymi narodami jest więcej. Czy film Fundacji Amicitia pomoże w odkłamaniu mitów, które są powielane obecnie z dużą siłą? Zobaczcie sami:
Our Founders on the recent tensions ????
Gepostet von Amicitia Foundation am Sonntag, 3. März 2019