POLITYKA

Polacy coraz bardziej ufają Andrzejowi Dudzie. Jest on samotnym liderem sondażu

Prezydent Andrzej Duda niezmiennie pozostaje liderem zaufania wśród Polaków – tak wynika z sondażu przeprowadzonego na przełomie marca i kwietnia przez CBOS. Na drugim miejscu uplasowała się premier Beata Szydło, a na trzecim – Paweł Kukiz.

„Podium” rankingu zaufania Polaków do polityków pozostaje od kilku miesięcy niezmienne. Będący na czele Andrzej Duda cieszy się, według najnowszego sondażu CBOS, zaufaniem 63% ankietowanych Polaków. To wynik lepszy niż w sondażach zaufaniu w marcu oraz lutym. Nieznacznie, o jeden punkt procentowy w porównaniu z marcem, wzrosło również zaufanie do premier Beaty Szydło – obecnie zadeklarowało je 52% badanych. Na trzecim miejscu znalazł się Paweł Kukiz, któremu ufa 50% Polaków.

 

Poza podium w rankingu zaufania znalazła się kolejno czwórka ministrów rządu Beaty Szydło: Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości (43% zaufania), Mateusz Morawiecki, minister finansów i rozwoju (40%), Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego (37%) oraz Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej (36%).

 

Wspomniany już Paweł Kukiz cieszy się największym zaufaniem wśród liderów ugrupowań sejmowych. Na drugim miejscu w takiej klasyfikacji znalazł się Jarosław Kaczyński (32%), na trzecim – Władysław Kosiniak-Kamysz (32%), a dalej – Grzegorz Schetyna (30%) i Ryszard Petru (26%).

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Ziemkiewicz ZAORAŁ Owsiaka i feministki!

Redakcja malydziennik

Szach mat ekoterroryści: Szyszko wymyślił innowacyjny sposób na przywrócenie Białowieży świetności!

Redakcja malydziennik

Czy Jezus był … żonaty?

Ładuję....