POLITYKA

Pogodowy armagedon. Grozi nam…

Na trzech rzekach w województwie świętokrzyskim przekroczone są stany ostrzegawcze. W związku ze spodziewanymi opadami deszczu i burzami w regionie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia.

W piątek w południe stany ostrzegawcze były przekroczone w czterech miejscach: w Januszowicach na Czarnej Włoszczowskiej (dopływ Pilicy) o 69 cm, na Kamiennej w Bzinie o 28 cm, a w Wąchocku o 15 cm. Na Nidzie w Pińczowie poziom wody wynosił 281 cm, przekraczając stan ostrzegawczy o 31 cm.

 

Po popołudniu w regionie świętokrzyskim spodziewane są burze i opady deszczu, które miejscami mogą być bardzo intensywne. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Świętokrzyskiego ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia.

 

"Od godz. 14.oo do 21.00 w piątek na terenie regionu wystąpią burze I stopnia i opady deszczu. W niektórych miejscach może spaść nawet do 30 mm deszczu. Spodziewamy się wzrostu poziomu wód w rzekach, choć na razie sytuacja jest stabilna" – poinformował PAP dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego Ryszard Mazurkiewicz. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Oto jedna z modlitw, którą odmów w trudnych chwilach a zobaczysz efekt!

Ciemne chmury zbierają się nad Polską… Grozi nam…

Redakcja malydziennik

Szczerość syryjskiego imigranta: „Po co mam pracować, skoro Niemcy…”

Adam Gaafar
Ładuję....