POLITYKA

Pogańska reakcja w Wielkiej Brytanii. Neopoganie chcą zwrotu kościołów, bo dokonano na nich… „ludobójswa”

Grupa neopogan domaga się od arcybiskupa Cantenbury zwrotu dwóch kościołów. Ma to być zadośćuczynienie za świątynie pogańskie, które zniszczono w czasie chrystianizacji Anglii 1300 lat temu.

Członkowie Odinist Fellowship, niewielkiej grupki skupiającej tysiąc neopogan proponują, by w imię polepszenia relacji między ich organizacją a chrześcijanami, Kościół Anglii przekazał im dwa kościoły, a także przeprosił za rzekome zbrodnie dokonane na poganach. 

 

Dwaj biskupi wysłali odpowiedź na list, ale jak uważa Ralph Harrison, szef Odinist Fellowship, „były one uprzejme, ale nic nie znaczące”. Odyniści zaś uważają, że należą im się przeprosiny, dwa kościoły, a także uznanie, że dopuszczono się na nich „ludobójstwa duchowego”. – Kościół Anglii jest obecnie właścicielem wielu skradzionych rzeczy – uważa neopoganin.

 

W innym liście skierowanym do arcybiskupa Cantnenbury neopoganie przekonują, że spełnienia swoich postulatów będą się domagać tak długo, aż wreszcie zostaną one spełnione.

Źródło: Telegraph.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Prezydent Macron odleciał. Zarzuca Polsce i Węgrom cynizm i zdradę Europy

Redakcja malydziennik

Mocna homilia abp. Jędraszewskiego do Polaków: Wolna, suwerenna i sprawiedliwa Polska stoi na straży życia swoich dzieci

Redakcja malydziennik

Wielki sukces Beaty Szydło! Wyborcy chcą, aby to ona była LIDEREM ZJEDNOCZONEJ PRAWICY

Redakcja malydziennik
Ładuję....