CYWILIZACJA

Podpalono kolejny kościół. Jednak tym razem za atak nie są odpowiedzialni ISLAMIŚCI

Katolicka katedra została wybudowana w 1991 roku, a to już drugi atak na nią. Spłonęła zachodnia część świątyni oraz plebania.

Katedra Wniebowzięcia w Katmandu, stolicy Nepalu, została podpalona wczoraj około 3 nad ranem. Podpalacze nie pozostawili po sobie żadnych śladów. „Jesteśmy w szoku. Miejscowi chrześcijanie czują się zagrożeni” – przyznaje w rozmowie z Radiem Watykańskim miejscowy proboszcz ks. Ignatius Rai.

 

Według ks. Rai Kościół Katolicki w dalszym ciągu będzie pełnił swoją misję w tym kraju. Nie jest to jednak pierwszy przypadek agresji. Ta sama katedra w 2009 roku była świadkiem śmierci 3 osób i ranienia 15. Eksplodowała wówczas bomba podłożona przez hinduisycznych nacjonalistów.

 

Świątynia została wybudowana dzięki fali odwilży po zmianie konstytucji w Nepalu. Dano wówczas wszystkim wyznaniom religijnym prawo do publicznego sprawowania kultu pod warunkiem, że nie będą zabiegać o nawrócenie wyznawców innych religii. W Nepalu główną religią jest hinduizm. Wyznaje go 80 proc. mieszkańców.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

W niewinnym dziecku zobaczyli DIABŁA i skazali je na śmierć… Zrozpaczonej matce pomogły katolickie zakonnice

Redakcja malydziennik

Wolontariat WOŚP nie jest bezinteresowny

Redakcja malydziennik

UWAGA! Kolejne samopodpalenie! Tym razem mężczyzna stanął w płomieniach pod sądem

Redakcja malydziennik
Ładuję....