ARCHIWUM WYDARZENIA

Pobił w Warszawie muzułmankę. Spotkała go surowa kara

Muzułmanka

Sąd skazał mężczyznę oskarżonego o pobicie młodej muzułmanki na Woli. Kamil B. usłyszał wyrok czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Będzie też musiał przeczytać książkę „Ani życie, ani wojna. Czeczenia oczami kobiet”, a analizę jej treści przedstawić kuratorowi sądowemu.

Mężczyzna był oskarżony o obrazę uczuć religijnych pokrzywdzonej, jej publiczne znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej z powodu przynależności wyznaniowej. Do napaści doszło we wrześniu ubiegłego roku, przy ulicy Nowolipie.

Wyrok w tej sprawie zapadł we wtorek, 4 grudnia. „Sąd uznał oskarżonego Kamila B. za winnego” – czytamy w komunikacie sekcji prasowej Sądu Okręgowego. Mężczyzna został skazany na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na rok.

Sąd nakazał mu też przeczytanie książki „Ani życie, ani wojna. Czeczenia oczami kobiet” autorstwa Petry Prochazkovej, czeczeńskiej korespondentki wojennej. Opisała ona historię sześciu kobiet – Czeczenek i Rosjanek, by zwrócić uwagę świata na tragedię wojny i pokazać, że mimo ekstremalnych warunków, próbują one normalnie żyć i chronić swoich bliskich przed głodem, zimnem i niebezpieczeństwem. W przeciągu pół roku od uprawomocnienia się wyroku, Kamil B. będzie musiał zdać sprawozdanie z jej treści kuratorowi sądowemu.

Sąd podkreślił w uzasadnieniu wyroku, że choć przedstawiciele różnych kultur mają różną wrażliwość, to wtorkowe orzeczenie pokazuje szacunek i wrażliwość na odczucia muzułmanów. Pojawiło się też stwierdzenie, że w przypadku każdej religii w analogicznej sprawie powinien zapaść taki sam wyrok.

Źródło: TVN Warszawa

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/zakonnica-pedofilka-ofiary-doszly-do-glosu/

Komentarze

Zobacz także

Tomasz Lis "zabłysnął" i tym razem postanowił poobrażać Beatę Szydło. No cóż, dawno już zapomniał, co to dobre maniery

Redakcja malydziennik

ZOBACZ jakie cuda dzieją się za wstawiennictwem Czarnej Madonny! NIESAMOWITE!

Redakcja malydziennik

Niemcy chcą ZBURZYĆ polski kościół w ESSEN! W jego miejsce ma stanąć blok dla uchodźców!

Redakcja malydziennik
Ładuję....