ARCHIWUM

Po co protestującym OGIEŃ pod Sejmem? To zaczyna wyglądać niepokojąco…

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wydał zarządzenie ograniczające wstęp na teren Sejmu na czas najbliższego posiedzenia. Zarządzenie wydano „mając na względzie zachowanie spokoju i porządku oraz zapewnienie bezpieczeństwa Sejmu i Senatu”.

"Zawiesza się do dnia 21 lipca 2017 r. do godziny 24:00 prawo wstępu do budynków pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu oraz wstępu i wjazdu na tereny pozostające w zarządzie Kancelarii Sejmu osobom, którym wstęp i wjazd przysługuje na podstawie jednorazowych kart wstępu i list imiennych” – czytamy w zarządzeniu podpisanym przez Marszałka Sejmu.

 

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się od 18 do 20 lipca. 16 lipca Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP oraz inne organizacje planują zorganizowanie pod Sejmem protestu pod hasłem „W obronie sądów!”. Na niedzielę planowana jest również akcja pod Sądem Najwyższym, na którą zaprasza między innymi Krajowa Rada Sądownictwa, polegająca na przyjściu pod siedzibę SN ze świecami i – jak czytamy w oficjalnym komunikacie KRS – „stworzenie wokół budynku Sądu Najwyższego i sądów powszechnych łańcucha światła i czystych intencji”.

 

 

W sieci pojawiła się również treść SMS-a, jaki do posłów Platformy rozesłał szef klubu PO, Sławomir Neumann. Apeluje on o obecność wszystkich posłów klubu i 100% frekwencję na całym najbliższym posiedzeniu Sejmu „w związku z aktualną sytuacją polityczną”.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Kaczyński nie ma wątpliwości: to była próba PUCZU

Redakcja malydziennik

Zima zbiera tragiczne żniwo. Kolejna mroźna noc. I kolejne ofiary

Redakcja malydziennik

Butny i niewdzięczny ukraiński rząd uderza w Węgry i Polskę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....