POLITYKA

Po 7 latach uaktywnia się KRWIOŻERCZA grupa terrorystyczna! Wymierzyli groźby przeciwko Madrytowi!

Ta grupa nie była aktywna przez 7 lat. Baskijska ETA w środę potępiła postawę rządu Hiszpanii wobec referendum w Katalonii.

ETA to baskijska separatystyczna grupa odpowiedzialna za 829 śmierci rozciągniętych na dziesięciolecia po II wojnie światowej. Jej ostatni atak został przeprowadzony w 2010 roku, aby w kwietniu rozwiązać swojego szeregi. Część z byłych członków ETA zaczęło działalność polityczną. Teraz znów uderzają w madrycki rząd.

 

Baskowie zarzucają Hiszpanom deptanie praw Katalończyków. "Państwo Hiszpańskie jest więzieniem dla ludzi, i wyraźnie pokazuje to przez odmawianie narodowej tożsamości krajów katalońskich" – stwierdzenie to padło w oświadczeniu ETA w baskijskiej gazecie Gara. Ponadto Madryt uznany jest za więzienie dla demokracji "odkąd deptane są prawa Katalończyków". Ugrupowanie zarzuca także kłamstwo państwu hiszpańskiemu – obecne działania są "zaprzeczeniem zasady ‚bez przemocy wszystko jest możliwe’", które kierowane było do Basków w celu ich rozbrojenia.

 

Barcelona próbuje przeprowadzić referendum niepodległościowe 1 października – jednak rząd w Madrycie uznaje je za niekonstytucyjne i blokuje jego przeprowadzenie wszelkimi możliwymi sposobami, które można uznać za łamanie praw Katalończyków. Od wtorku, dla przykładu, trwa "neutralizowanie" komisji wyborczych.

Źródło: thelocal.es

Komentarze

Zobacz także

WAŻNE! Dlaczego szatan częściej atakuje 30-latków?

Destabilizacja krajów arabskich, fala terroryzmu, emigranci… Unia naprawdę tego nie widzi? Wg raportu pieniądze przekazane Tunezji przyczyniły się do przemian demokratycznych

Totalny odlot Kijowskiego. Porównał się do …

Ładuję....