POLITYKA

Po 7 latach uaktywnia się KRWIOŻERCZA grupa terrorystyczna! Wymierzyli groźby przeciwko Madrytowi!

Ta grupa nie była aktywna przez 7 lat. Baskijska ETA w środę potępiła postawę rządu Hiszpanii wobec referendum w Katalonii.

ETA to baskijska separatystyczna grupa odpowiedzialna za 829 śmierci rozciągniętych na dziesięciolecia po II wojnie światowej. Jej ostatni atak został przeprowadzony w 2010 roku, aby w kwietniu rozwiązać swojego szeregi. Część z byłych członków ETA zaczęło działalność polityczną. Teraz znów uderzają w madrycki rząd.

 

Baskowie zarzucają Hiszpanom deptanie praw Katalończyków. "Państwo Hiszpańskie jest więzieniem dla ludzi, i wyraźnie pokazuje to przez odmawianie narodowej tożsamości krajów katalońskich" – stwierdzenie to padło w oświadczeniu ETA w baskijskiej gazecie Gara. Ponadto Madryt uznany jest za więzienie dla demokracji "odkąd deptane są prawa Katalończyków". Ugrupowanie zarzuca także kłamstwo państwu hiszpańskiemu – obecne działania są "zaprzeczeniem zasady ‚bez przemocy wszystko jest możliwe’", które kierowane było do Basków w celu ich rozbrojenia.

 

Barcelona próbuje przeprowadzić referendum niepodległościowe 1 października – jednak rząd w Madrycie uznaje je za niekonstytucyjne i blokuje jego przeprowadzenie wszelkimi możliwymi sposobami, które można uznać za łamanie praw Katalończyków. Od wtorku, dla przykładu, trwa "neutralizowanie" komisji wyborczych.

Źródło: thelocal.es

Komentarze

Zobacz także

Znamy już pierwsze wnioski dotyczące katastrofy rosyjskiego Tu 154!!!

Redakcja malydziennik

Dokładnie 100 lat temu Maryja wypowiedziała słowa, które przez lata przeznaczone były tylko dla papieży. Oto trzecia TAJEMNICA FATIMSKA

"Odebranie stopni generalskich sowieckim marionetkom ma wymiar symboliczny"

Redakcja malydziennik
Ładuję....