WYDARZENIA

Po 30 latach doświadczamy kumulacji CYWILIZACJI ŚMIERCI. Jak z nią sobie radzić? Dbając o wychowanie

Skuteczne metody, wypracowane przez wieki, zostały zarzucone. Aby oprzeć się cywilizacji śmierci, potrzeba współpracy rodzin i Kościoła. W Rzymie odbyło się forum poświęcone tradycyjnym wartościom.

W dzisiejszym świecie obrona życia coraz bardziej łączy się z obroną rodziny. Wymownym tego świadectwem był włoski Marsz dla Życia. Odbył się on w ubiegłą sobotę. Jedną z imprez towarzyszących było Światowe Forum Życia. W centrum obrad znalazły się totalitarne zapędy rządów i organizacji międzynarodowych względem rodziny. Przejawiają się one między innymi w narzucaniu modeli wychowawczych, które są niezgodne z wolą rodziców. Mówi ks. Shenan Boquet, przewodniczący Human Life International.

 

„Podstawową dla nas kwestią są dziś prawa i obowiązki rodziców. Wielkim zadaniem Kościoła jest zatem wesprzeć rodziców jako pierwszych wychowawców swych dzieci. Ich rola jest zagrożona i to nie tylko w społeczeństwie obywatelskim, ale również w niektórych placówkach kościelnych. Patrzyliśmy na to nie po to, by krytykować, lecz by zająć się tym problemem w Kościele i społeczeństwie, by rzeczywiście chronić rodzinę, bo ona jest pierwszą szkołą, pierwszym seminarium. Trzeba podjąć konkretne działania. Musimy powrócić do podstawowego nauczania i do struktur, które Kościół wypracował na przestrzeni wieków, by pomagać rodzinie i by rodzice mogli rzeczywiście wychować swe dzieci. Chodzi tu o kościelną edukację, o kształcenie w wierze i moralności, o przekazywanie Ewangelii z pokolenia na pokolenie. Tylko w ten sposób możemy mieć wpływ na kulturę” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Boquet.

 

Ks. Boquet zauważył, że Kościół nie może być zaskoczony wzmożonymi atakami na życie i rodzinę. Tę tendencję zapowiadał już bowiem 30 lat temu Jan Paweł II, mówiąc o cywilizacji śmierci. Dziś doświadczamy jej kulminacji – stwierdził przewodniczący Human Life International – światowej organizacji obrony życia.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Antykoncepcja albo zdrowie: wybór należy do Ciebie! PORAŻAJĄCE dane NAUKOWE!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Chiny mają nową broń przeciwko USA!

Lekarz to nie końcówka długopisu. I też ma sumienie, którego łamać nie wolno

Ładuję....