KOŚCIÓŁ POWSZECHNY LITURGIA WYDARZENIA

Po 10 minutach zabrakło wejściówek na Msze z Papieżem

Pod koniec lipca 2022 roku Papież Franciszek udaje się w podróż apostolską Kanady. Ta trudna pielgrzymka cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko mediów. Dowodzi tego między innymi fakt, że 2000 wejściówek dostępnych na papieską Mszę Świętą w Quebecu zostało zarezerwowanych w 10 minut.

„Spodziewaliśmy się tego, bowiem w ubiegłym tygodniu w Edmonton także rozeszły się one bardzo szybko” – komentuje Valérie Roberge-Dion, odpowiedzialna za komunikację w archidiecezji Québecu. 2000 wejściówek do sektorów przed narodowym sanktuarium św. Anny de Beaupré, w którym Ojciec Święty będzie przewodniczył Eucharystii dnia 28 lipca 2022 roku, zniknęło z sieci w ciągu 10 minut, podobnie, jak 10000 bezpłatnych biletów na Mszę  w Edmonton, którą Papież odprawi dnia 26 lipca 2022 roku. W związku z ogromny zainteresowaniem papieską wizytą, w Kanadzie pojawili się też spekulanci i oszuści, próbujący odsprzedawać bezpłatne wejściówki, przed czym przestrzegają organizatorzy pielgrzymki Ojca Świętego.

Większość wejściówek podczas Mszy św. w Quebecu zarezerwowana jest dla rdzennych mieszkańców Kanady: przed sanktuarium jest to aż 7 z 10 tysięcy miejsc, a wewnątrz świątyni 1,4 tysiąca. Sama wizyta Papieża jest bowiem kontynuacją procesu pojednania Kościoła katolickiego z rdzennymi mieszkańcami Kanady, którego ważnym elementem było przyjęcie przez Ojca Świętego w Watykanie kanadyjskich delegacji.

Papieska wizyta w Kanadzie potrwa od 24 do 30 lipca i pomimo spekulacji wiele wskazuje na to, że nie zostanie odwołana, w przeciwieństwie do dwóch ostatnich podróży apostolskich, które nie doszły do skutku ze względu na stan zdrowia papieża, tj. pielgrzymki do Libanu, a także do Republiki Demokratycznej Konga i Sudanu Południowego. Franciszek ma odwiedzić w Kanadzie cztery miasta: Edmonton, Maskwacis, Quebec i Iqaluit.

źródło: ekai.pl

Komentarze

Zobacz także

Pogodowa masakra w Boże Narodzenie. 380 tysięcy osób ewakuowanych, sześć nie żyje!

Redakcja malydziennik

Szokujące dane! Rynek in vitro zwiększa się o dziesięć procent rocznie. Obecnie jest wart…

"Czas na rodzinę!" Około 140 marszów w całej Polsce – dziś setki osób szło w Krakowie

Ładuję....