POLITYKA

Płomienne i … religijne przemówienie Kaczyńskiego! Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą silnej Polski, chcą silnej Europy!

– Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic, nawet różnic daleko idących chcą silnej Polski, chcą silnej Europy – mówił w sobotę w Krakowie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Z tego miejsca 11 listopada 2016 roku, na dwa lata przed stuleciem polskiej niepodległości, wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic, nawet różnic daleko idących, chcą silnej Polski, chcą silnej Europy. Chcą, by nasza cywilizacja, cywilizacja, o której mój śp. brat Lech Kaczyński powiedział, że jest najbardziej sprzyjającą człowiekowi spośród wszystkich, jakie się pojawiły się w historii, cywilizacja chrześcijańska, trwała i zwyciężała, rozszerzała się" – powiedział Kaczyński.

 

"Chodzi oto, aby (była) silna Polska – niepodległa, suwerenna, z własną kulturą i silna Europa" – dodał prezes PiS. Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło uczestniczą w piątek w zorganizowanych przez PiS obchodach Święta Niepodległości w Krakowie. 

 

Prezes PiS powiedział, że właśnie w Krakowie 11 listopada dwa lata temu "miał zaszczyt zgłosić Andrzeja Dudę" na kandydata na prezydenta RP. "Byli tacy, którzy uważali, że to jakiś wyraz naszej bezradności, jakiś eksces niemalże, nie wierzyli. Wielu, bardzo wielu, także z tej naszej strony nie wierzyło, ale niemożliwe okazało się możliwe – Andrzej Duda zwyciężył, został prezydentem i służy dziś Polsce niepodległej, służy temu wielkiemu dziełu, które podjęliśmy" – powiedział Kaczyński.

 

Kaczyński podkreślił, że w trakcie ostatnich stu lat Polska "powstała, żyła jako państwo niepodległe". "Tą niepodległość utraciła, została poddane zbrodniczemu reżimowi hitlerowskiemu, niemieckiemu, sowieckiemu, później przyszedł komunizm i w końcu przyszła wolność" – powiedział Kaczyński.

 

"Przyszła wolność, której musimy bronić, musimy bronić, bo nie jest tak, by kiedykolwiek wolność, niepodległość była zapewniona na zawsze. To jest zadanie, wyzwanie, to jest coś, o czym musimy ciągle pamiętać. To nasze święto jest świętem pamięci, ale to musimy być swego rodzaju pamięć czynna, taka, która przekłada się na to, co czynimy dziś. Z której czerpiemy, czerpiemy motywację, ale czerpiemy także mądrość, doświadczenie dla działań, które przed nami; te działania muszą odnosić się do realiów współczesnej Polski, do realiów współczesnej Europy, do realiów współczesnego świata" – powiedział prezes PiS.

 

Kaczyński pytał, czy gdy mówimy o niepodległości i święcie 11 listopada – "to jest tak, iż te realia są całkowicie pozytywne". "Że możemy powiedzieć – nie ma problemów, przynajmniej dziś, przynajmniej dziś jest wszystko w porządku. Bardzo bym chciał tak powiedzieć, ale niestety nie mogę" – powiedział prezes PiS.

 

Premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński uczestniczą w piątek w zorganizowanych przez to ugrupowanie obchodach Święta Niepodległości w Krakowie. W uroczystościach biorą udział ministrowie rządu, a także m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Ryszard Terlecki oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Obecni są także parlamentarzyści i działacze PiS.

 

Dziś można śmiało powiedzieć, że po uroczystej Mszy św. w Bazylice Opatrzności Bożej,  duch chrześcijański udzielił się tak i prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Widać, że nastał w Polsce czas odnowy! 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

ZOBACZ zakazany film o Wałęsie

Redakcja malydziennik

No to Hanna Gronkiewicz-Waltz wpadła! Są papiery na to, że wiedziała…

Szydło o "Uchu Prezesa": musimy wystąpić do autorów serialu o tantiemy, ponieważ…

Redakcja malydziennik
Ładuję....