POLITYKA

Płomienna przemowa Beaty Szydło. ZOBACZ!

Udowodniliśmy, że można łączyć ambitne programy społeczne z dynamicznym rozwojem gospodarki – powiedziała w piątek w Sejmie premier Beata Szydło.

Odpowiadając w Sejmie na złożony przez PO wniosek o wotum nieufności dla swojego rządu, Szydło wskazywała na osiągnięcia ostatnich 17 miesięcy, m.in. realizację programu Rodzina 500 plus.

 

"Wbrew waszym ciągłym narzekaniom, że się nie da – otóż dało się. W budżecie znalazły się pieniądze i ponad 3 mln 800 tys. polskich dzieci otrzymuje wsparcie z tego programu. To jest ogromna satysfakcja – dla mnie osobiście, dla naszego rządu" – mówiła.

 

"Rząd PiS udowodnił, że można realizować tak ambitne programy jak Rodzina 500 plus i jednocześnie zapewnić dynamiczny rozwój gospodarki" – dodała premier. Zauważyła w tym kontekście, że deficyt polskich finansów publicznych był w zeszłym roku "najniższy od 9 lat i wyniósł 2,4 proc. PKB".

 

Jak podkreśliła Szydło, rok działania programu 500 plus doprowadził do radykalnego ograniczenia poziomu ubóstwa w Polsce. "Według raportu polskiego oddziału europejskiej sieci przeciwdziałania ubóstwu, program 500 plus zmniejszył ubóstwo wśród dzieci o 94 proc., a ubóstwo w Polsce zmalało o 48 proc. To jest miara tego sukcesu" – wskazała.

 

Szefowa polskiego rządu oceniła jednocześnie, że program 500 plus stanowi o zasadniczej różnicy między PiS a obecną opozycją. "Kiedy wy byliście u władzy, a trwało to, przypomnijmy, 8 lat, mówiliście, że nie da się realnie zmniejszać biedy w Polsce, przekonywaliście, że Polska jest +zieloną wyspą+, a prawda była taka, że potrafiliście tylko zabierać; podnieśliście VAT, podnieśliście wiek emerytalny, a w innych dziedzinach był marazm i brak działań" – mówiła.

 

Wśród sukcesów rządu PiS Szydło wymieniła również m.in. wprowadzenie programu bezpłatnych leków dla seniorów i minimalnej emerytury, podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej za pracę, cofnięcie wprowadzonej przez rząd PO reformy emerytalnej oraz "najniższe od 25 lat" bezrobocie. "To m.in. wynik zmian wprowadzonych z myślą o gospodarce i przedsiębiorcach" – dodała. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Co jest potrzebne, by skutecznie rządzić? Beata Szydło mówi wprost. To…

Redakcja malydziennik

"Nie dopuścimy, aby zwyciężyła barbarzyńska demokracja" – a to nie Unia o Polsce, takie rzeczy w Hiszpanii! Rajoy broni się jak może przed referendum w Katalonii

Redakcja malydziennik

Uwaga! Władimir Putin ostrzega: „Grozi nam globalna katastrofa z mnóstwem ofiar”

Redakcja malydziennik
Ładuję....