ARCHIWUM

Płatny morderca zadał jej 54 ciosy. Po śmierci ofiary wydarzyło się coś NIEPRAWDOPODOBNEGO

Siostra Rani opiekowała się ubogimi rolnikami w stanie Madhya Pradesh. Bogaci właściciele ziemscy nie akceptowali takiej postawy. Nasłali na nią płatnego mordercę. Ten zadał jej nożem 54 ciosy. Siostra Rani zmarła w wieku 41 lat.

Radio Watykańskie podkreśla, że wymownym owocem śmierci hinduskiej zakonnicy jest przemiana duchowa, jakiej doświadczył zabójca. Okazał skruchę, a dzięki staraniom krewnych siostry Reni udało mu się uniknąć pełnego wymiaru kary. Teraz regularnie odwiedza grób swojej ofiary. Z czasem skłonił się ku nawróceniu na katolicyzm.

 

Uroczystości beatyfikacyjnej przewodniczył w imieniu papieża kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnym. Zebrało się 10 tysięcy wiernych, co na tamte warunki oznacza tłum.

 

– Jest to wielkie błogosławieństwo dla Indii, a zwłaszcza dla regionu takiego jak nasz, bo pośród niepewności i braku stabilizacji jest to dla nas jasny znak czasów. W ubiegłym roku odbyła się w Rzymie kanonizacja Matki Teresy. Teraz my otrzymujemy w osobie tej nowej błogosławionej wyraźny wzór człowieka troszczącego się o ubogich, wykluczonych i zapomnianych. Jest to więc bardzo ważne wydarzenie dla Kościoła w północnych Indiach – powiedział bp Chacko Thottumarickal w Radiu Watykańskim.

 

– W Indiach została ogłoszona błogosławioną siostra Regina Maria Vattalil. (…) Dała świadectwo Chrystusowi w miłości i łagodności, dołączając do długiego szeregu męczenników naszych czasów. Niech jej ofiara stanie się nasieniem wiary i pokoju, zwłaszcza na ziemi indyjskiej. Była bardzo dobra, nazywano ją uśmiechniętą siostrą – odniósł się papież Franciszek w ubiegłą niedzielę.

Źródło: Telewizja Republika, Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Estońska armia ma niezwykłego robota-zabójcę! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

„Bez gejów Kościół nie mógłby funkcjonować”. Homolobbbyści oburzeni na Franciszka

Redakcja malydziennik

Trzeba zadbać o dobre kontakty z Niemcami. To apel polskich biskupów

Redakcja malydziennik
Ładuję....