POLITYKA

PKP szykuje wielką ofensywę inwestycyjną. Polska kolej zamierza…

W zeszłym roku uruchomiono stałe połączenia kolejowe między Polską a Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Obecnie Polska chce rozwinąć kolejne połączenie kolejowe między Azją a Europą.

"Nasz Dziennik" donosi, że w Polsce planowane są nowe połączenia kolejowe w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma być alternatywą dla "szlaku rosyjskiego". Chodzi o tzw. południowy szlak – z Chin do Polski przez Kazachstan, Azerbejdżan, Turcję i Bałkany lub przez Gruzję i Ukrainę. Polskie Koleje Państwowe podpisały już umowę z kolejami Azerbejdżanu. Kolejnym działaniem jest przystąpienie do tzw. Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasy Transportowej, będącej południową odnogą Jedwabnego Szlaku.

Gazeta informuje również o innych planach Polskich Kolei Państwowych, które przymierzają się do przejęcia sporej części rynku transportowego między Europą a Indiami. Zdaniem autora artykułu projekt jest przyszłościowy, ponieważ Indie, które rywalizują z Chinami szukają innych szlaków komunikacyjnych niż chiński jedwabny szlak.

Źródło: Nasz Dziennik / Bankier.pl

Komentarze

Zobacz także

Arcybiskup apeluje o … pomoc dla frankowiczów!

Pogodowy armagedon. Grozi nam…

Dokładnie 100 lat temu Maryja wypowiedziała słowa, które przez lata przeznaczone były tylko dla papieży. Oto trzecia TAJEMNICA FATIMSKA

Ładuję....