POLITYKA

PKP szykuje wielką ofensywę inwestycyjną. Polska kolej zamierza…

W zeszłym roku uruchomiono stałe połączenia kolejowe między Polską a Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Obecnie Polska chce rozwinąć kolejne połączenie kolejowe między Azją a Europą.

"Nasz Dziennik" donosi, że w Polsce planowane są nowe połączenia kolejowe w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma być alternatywą dla "szlaku rosyjskiego". Chodzi o tzw. południowy szlak – z Chin do Polski przez Kazachstan, Azerbejdżan, Turcję i Bałkany lub przez Gruzję i Ukrainę. Polskie Koleje Państwowe podpisały już umowę z kolejami Azerbejdżanu. Kolejnym działaniem jest przystąpienie do tzw. Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasy Transportowej, będącej południową odnogą Jedwabnego Szlaku.

Gazeta informuje również o innych planach Polskich Kolei Państwowych, które przymierzają się do przejęcia sporej części rynku transportowego między Europą a Indiami. Zdaniem autora artykułu projekt jest przyszłościowy, ponieważ Indie, które rywalizują z Chinami szukają innych szlaków komunikacyjnych niż chiński jedwabny szlak.

Źródło: Nasz Dziennik / Bankier.pl

Komentarze

Zobacz także

Rząd uderza w januszy biznesu! Koniec z umową-zlecenie, zastąpi ją…

Redakcja malydziennik

Koniecznie pomóż! Powstaniec Warszawy szuka pomocy. Sam rozwiesza ogłoszenie!

Chcecie dowodu na to, że Tusk to kandydat niemiecki na szefa Rady Europy? Ten NIEMIEC jej dostarcza. Zaskakująca szczerość Webera!

Ładuję....