ARCHIWUM

Pizza, czy ciasto? O czym tak naprawdę rozmawiał Papież z Pierwszą Damą?

Wizytę w Watykanie złożył prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump przez niespełna pół godziny rozmawiał z Franciszkiem w cztery oczy. Na pożegnanie zapewnił, że nigdy nie zapomni tego, co mu Papież powiedział. Kilka słów z Ojcem Świętym zamieniła także jego żona.

Jak podaje dziennikarka portalu Crux, gdy Franciszek został przedstawiony Pierwszej Damie, zapytał ją "Co dajesz mężowi do jedzenia?", ona odpowiedziała "Pizzę!". Niektórzy komentatorzy wskazują na to, że przekręcono słowa papieża, który zapytał, czy gotuje mu tradycyjną słoweńską potrawę. Według ich relacji Papież nie pytał o pizzę, ale o poticę, czyli rodzaj babki ze Słowenii, "królowej słoweńskich ciast", jak tytułowana jest na jednej ze słoweńskich stron. Jest to babka z kremem orzechowym w środku.

 

Spotkanie zakończyła krótka serdeczna rozmowa papieża z Donaldem i Melanią Trump. Pierwsza dama USA poprosiła Franciszka o pobłogosławienie trzymanego przez nią różańca. 

 

Ojciec Święty przekazał amerykańskiemu przywódcy trzy główne dokumenty swego pontyfikatu oraz swe tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Pokoju. „Daję to Panu, aby był Pan narzędziem pokoju” – powiedział Franciszek. Trump z kolei podarował Papieżowi zbiór książek Martina Luthera Kinga.

 

Po audiencji u Papieża prezydent spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietrem Parolinem i szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem. Donald Trump zwiedził też Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra.

 

Oficjalny komunikat prasowy stwierdza, że w trakcie serdecznych rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych relacji dwustronnych. Podkreślono też wspólne zaangażowanie w obronę życia, wolności religijnej i wolności sumienia. Wyrażono nadzieję na dobrą współpracę między państwem i Kościołem, który jest zaangażowany na polu służby zdrowia, edukacji i pomocy imigrantom. Wymieniono też opinie o aktualnych wydarzeniach międzynarodowych, promowaniu pokoju w świecie za pośrednictwem negocjacji politycznych i dialogu międzyreligijnego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na Bliskim Wschodzie i ochrony wspólnot chrześcijańskich.

Źródło: Radio Watykańskie/ deon.pl

Komentarze

Zobacz także

Petru o braku obrączki: TO można nosić albo nie. A z mieszkaniem z żona jest podobnie?

Redakcja malydziennik

Apokalipsa dzieje się TERAZ!!! Proroctwa realizują się na naszych oczach!

Redakcja malydziennik

Szykują się wielkie ćwiczenia wojsk polskich i amerykańskich

Redakcja malydziennik
Ładuję....