POLITYKA

PiS staje przed ponowny testem, czy rzeczywiście jest partią chrześcijańskiej prawicy. Obrońcy życia nie odpuszczą

Zawiadomienie o inicjatywie zmierzającej do zakazu zabijania dzieci poczętych podejrzewanych o chorobę złożył na ręce marszałka Sejmu Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję. Marszałek ma obecnie dwa tygodnie na wydanie zgody.

A potem rozpoczęcie zbiórki podpisów. Gdy PiS odrzucał projekt zakazu aborcji mówiłem, że nie ma szansy, by ten temat zszedł z debaty. Obrońcy życia nie odpuszczają, i nie odpuszczą, bo nie ma ważniejszej „dobrej zmiany” niż zatrzymanie zabijania, a przynajmniej radykalne jego ograniczenie. To kwestia cywilizacyjna, moralna i duchowa nieporównywalna z niczym innym. 

 

I nie ma co opowiadać, że nie wolno tego zrobić, bo straci się poparcie. Prawica na Zachodzie nawet jeśli ma poparcie, to za cenę tego, że przestała mieć cokolwiek wspólnego z konserwatyzmem, chadeckością czy korzeniami. Jest rewolucyjna obyczajowo, jak lewica, tyle że swoje programy realizuje nieco wolniej. W efekcie lewica sprawuje władzę nawet, gdy formalnie jest odsunięta od władzy. Czy w Polsce może być inaczej? Obrona życia jest najważniejszym testem dla tej ekipy i dla każdej formacji prawicowej.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Kluby "Gazety Polskiej" zatrzymały zadymiarzy przed domem Kaczyńskiego. ZOBACZ!

Firma, która produkuje napoje dla dzieci, zaprasza na… seksualne polowania. ZAPROTESTUJ!

Redakcja malydziennik

Książę William: Polska jest przykładem odwagi, zdecydowania i odporności

Ładuję....