ARCHIWUM

PiS-owi rośnie, opozycji spada. ZOBACZ najnowszy sondaż wyborczy

W grudniu zamiar głosowania na PiS deklaruje 35 proc. badanych, na PO – 18 proc., na Nowoczesną – 10 proc., na ruch Kukiz`15 – 8 proc., a na PSL – 5 proc. – wynika z sondażu Kantar Public. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 35 proc. badanych zapowiedziało zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie dla partii nieznacznie wzrosło (o 1 punkt procentowy) w stosunku do poprzedniego miesiąca.

 

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska (18 proc.). Odsetek jej zwolenników spadł o 1 punkt procentowy w stosunku do listopada. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru (9 proc.), której poparcie spadło o 1 punkt procentowy.

 

Poparcie dla pozostałych partii nie uległo zmianie. Ruch Kukiz’15 cieszy się poparciem 8 proc. głosów. Na PSL chce głosować 5 proc. ankietowanych.

 

Pozostałe partie znalazły się poniżej progu wyborczego. SLD w tym miesiącu osiągnął poparcie 4 proc. badanych. Partia Razem – 2 proc. Poparcie partii Wolność (dawnej partii KORWiN) kształtuje się na poziomie 1 proc., podobnie, jak partii Twój Ruch.

 

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 16 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie. Odsetek osób niezdecydowanych utrzymuje się na tym samym poziomie.

 

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 2–7 grudnia 2016 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne były liczone dla grupy 628 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Kruszy się skład zakłócających miesięcznicę. Lech Wałęsa wylądował w szpitalu. Według lekarzy…

Redakcja malydziennik

Co miesiąc zamykany jest jeden klasztor. Owoce ducha Soboru

Redakcja malydziennik

To przechodzi ludzkie pojęcie. Biskup nazwał homoseksualizm „darem od Boga”

Redakcja malydziennik
Ładuję....