POLITYKA

PiS nadal liderem sondaży. Rośnie poparcie dla formacji Jarosława Kaczyńskiego

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, zwyciężyłaby rządząca Zjednoczona Prawica, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Solidarna Polska – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24.

Drugie miejsce przypadłoby Nowoczesnej, a trzecie Platformie Obywatelskiej. Sondaż Millward Brown SA został zrealizowany w dniach 21-22 grudnia, czyli już po wybuchu kryzysu sejmowego.

 

Jak wynika z badania, na listy tworzone wspólnie przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę zagłosowałoby 35 proc. badanych (wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do ostatniego badania z października tego roku). Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Nowoczesna, na którą zagłosowałoby 24 proc. badanych (wzrost o 2 punkty), a na trzecim Platforma Obywatelska z poparciem 15 proc. respondentów (spadek o 1 punkt).

 

Dalsze miejsca zajmują Kukiz’15 – 6 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Polskie Stronnictwo Ludowe – 5 proc. (wzrost o 3 punktów). Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego wyznaczonego ordynacją dla partii politycznych (dla koalicji próg wynosi 8 procent). Szacowana przez Millward Brown SA frekwencja wynosiłaby 54 proc.

 

 

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 21-22 grudnia 2016 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1020 osób.

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

Zobacz także

Atak na Polskę. „Analizujemy…"

Redakcja malydziennik

Ludzie KOD-u zaatakowali posłankę Pawłowicz. Oto metoda UB-ecka!

Redakcja malydziennik

"Będziesz wisieć", "Odstrzelimy cię”. Krystyna Pawłowicz dostaje pogróżki

Ładuję....