POLITYKA

Piotr Duda bardzo mocno: "żądam wolnych niedziel!" Kiedy PiS dotrzyma obietnicy?

Solidarność zaczyna się niecierpliwić. Obiecane regulacje dotyczące zakazu handlu w niedziele nie weszły w życie, a rząd sugeruje, że zakaz handlu nie może dotyczyć wszystkich niedziel.

W poniedziałek krytycznie do opieszałości rządu odniósł się szef Solidarności, Piotr Duda. "Ten projekt już rok czasu jest w parlamencie i nie może znaleźć swojego pozytywnego finału. dlatego z tego miejsca już nie apeluję, ale żądam, aby projekt obywatelski dotyczące wolnych niedziel, który jest postulatem i gdańskim, i szczecińskim, i jastrzębskim i o którym mówiliście też przed wyborami wreszcie został zrealizowany" – mówił wzburzony oczekiwaniem Duda.

 

Zamierzony przez Solidarność cel, jakim są wszystkie wolne niedziele roku, wydaje się być nieosiągalny także dla PiS-u. Od dłuższego czasu słychać sugestie o części niedziel wolnych. W dalszym ciągu nie ustalono tej części, a także kiedy zmiany wejdą w życie.

 

Solidarność proponuje zakaz handlu w niedzielę, wyłączone byłyby jedynie stacje paliwowe i, między innymi, piekarnie, kwiaciarnie i apteki.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Kaczyński nie ma wątpliwości: to była próba PUCZU

Redakcja malydziennik

UWAGA! UJAWNIONO dokumenty na temat: Jak USA chciało zabić Fidela Castro

Redakcja malydziennik

Oto prorocze słowa św. Jana Pawła II o Polsce. Wszystko się teraz spełnia! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....