ARCHIWUM WYDARZENIA

PILNE!!! W Europie powstaje nowe superpaństwo. Rozpad Unii Europejskiej

Francja Niemcy

Dziś w Akwizgranie, dawnej stolicy imperium cesarza Karola Wielkiego Francja i Niemcy podpisały układ o INTEGRACJI.

Zarówno lewicowi jak i prawicowi politycy francuscy mówią o zdradzie Macrona. Nigdy dotąd nie było mowy o tym, aby w dwustronnych dokumentach padało słowo „integracja”.

Dodatkowo niepokój polityków wzbudzają fakty, że treść traktatu podpisanego dziś pojawiła się w internecie dopiero kilka dni temu, z pominięciem parlamentu i bez żadnych konsultacji. komentatorzy zwracają uwagę, że nie ma to nic wspólnego z demokracją i prawem.

Traktat powołuje do życia francusko-niemiecką radę gospodarczą, która ma koordynować politykę ekonomiczną obu krajów. Jej cel jest jeden : nie jest nim postęp społeczny, czy transformacja ekologiczna, lecz konkurencyjność.

Ma też powstać jednolita francusko-niemiecka strefa ekonomiczna. Spowoduje to, że dominacja gospodarcza Niemiec nad Europą jeszcze się powiększy.

We wzajemnym układzie Niemcy nie zgodzili się na oddzielny budżet strefy euro, natomiast Francja musiała przyjąć zapis mówiący, że układy o wolnym handlu mogą wchodzić w życie bez zgody krajowych parlamentów. Co więcej, oba kraje na mocy układu dają sobie prawo do wspólnej „stabilizacyjnej” interwencji w „krajach trzecich” bez poszanowania rezolucji ONZ.

Ma też powstać wspólna Francusko-Niemiecka Rada Obrony i Bezpieczeństwa. Francuzi zgodzili się też wesprzeć Niemców w ich staraniach o uczynienie z Niemiec członka stałego Rady Bezpieczeństwa ONZ z prawem veta. Do czasu gdy to się stanie oba kraje na forum ONZ mają wspólnie reprezentować swe interesy, co oznacza, że Francuzi użyczają swojego głosu veto Niemcom!

Komentatorzy we Francji mówią wprost, że w ten sposób Francja poddała się Niemcom i teraz możliwe jest marzenie Hitlera o Francji całkowicie zależne od Niemiec.

Podpisany traktat usuwa część prawa europejskiego i zastępuje go nowym. Powstaje superpaństwo, które da ogromną przewagę nad innymi krajami przede wszystkim Niemcom. Traktat pogłębi też nierówności społeczne i doprowadzi do jeszcze większych napięć i kryzysów.

Źródło: Strajk.eu

Fot. EurActiv

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/26-bogaczy-moze-kupic-polowe-ludzkosci-coraz-wiecej-biedakow-na-swiecie/

Komentarze

Zobacz także

„Wikipedia katów” już działa. Dowiedz się, kto stał za wielkim terrorem

Redakcja malydziennik

Wreszcie sprawiedliwość! Policja zatrzymała protestujących przeciwko "Klątwie", ale tego samego dnia…

Redakcja malydziennik

Joachim Loew w szpitalu! Trener reprezentacji Niemiec został przygnieciony przez…

Adam Gaafar
Ładuję....