WYDARZENIA

PILNE! Nadchodzą śmiertelnie groźne upały. Ostatni raz zmarło z ich powodu 50 tys. ludzi!

Już od czwartku temperatury w Polsce będą wysokie jak nigdy przedtem. Należy zachować szczególną ostrożność – 16 lat temu podobne warunki pogodowe zebrały śmiertelne żniwo w całej Europie. 

Amerykański meteorolog Tyler B. Rose nie ma wątpliwości: fala upałów sięgająca ok. 38 stopni przejdzie od Francji do Czech i Polski. Już w ten czwartek (27 czerwca) słupki rtęci na zachodzie naszego kraju pokażą nawet 39 stopni. I to w cieniu!

Czytaj także: Co by było gdyby HITLER wygrał WOJNĘ? Zobacz, jak wyglądałby nasz świat

Warunki będą bardzo ciężkie – upały nie ustąpią nawet w nocy. W nadchodzących dniach należy pić dużo wody i unikać przebywania zbyt długo na otwartej i nagrzanej przestrzeni. Synoptycy przypominają, że ostatnio tak gorąco było w 2003 r. I przestrzegają, że wówczas na Starym Kontynencie zmarło z tego powodu ok. 52 tys. ludzi.

Temperatury na poziomie ok. 40 stopni utrzymają się przez co najmniej kilka dni. Za zbliżające się fale upałów odpowiada podmuch gorącego powietrza znad Afryki wywołany przez układ sztormu nad Atlantykiem oraz wyżu, który utrzymuje się nad Europą Środkowo-Wschodnią.

Komentarze

Zobacz także

Miał leczyć dzieci, a je wykorzystywał. W jego walizce śledczy znaleźli…

Brazylia: Psychopata PODPALIŁ kilkoro przedszkolaków i ich opiekunkę!

Redakcja malydziennik

Rosyjskie media podają: nasz astronauta TRAFIŁ DO PRZYSZŁOŚCI! Dowiedz się, co zobaczył!

Redakcja malydziennik
Ładuję....