WYDARZENIA

PILNE! Lidl wycofuje ze WSZYSTKICH sklepów KAPUSTĘ! Jest to spowodowane tym, że…

„Kapusta biała, mała luz” nie będzie już dostępna w sieciach sklepów Lidl. Supermarket wycofuje te warzywa ze swojej oferty, ponieważ mogły zawierać zbyt dużo środków ochrony roślin. 

Do wykrycia niedopuszczalnej ilości środków ochrony roślin doszło podczas dobrowolnych badań zleconych przez sieć. Decyzja o wycofaniu kapusty białej ze sprzedaży została podjęta w trosce o standardy jakości i bezpieczeństwa produktów.

Czytaj także: Wezwał policję, bo zaatakowało go stado jaszczurek. Na miejscu okazało się, że…

W komunikacie wydanym przez Lidl czytamy:

„Biorąc od uwagę bezpieczeństwo konsumentów, wycofaliśmy przedmiotowy produkt ze sprzedaży i nie zalecamy jego dalszego spożywania”. 

Z informacji przekazanych przez Lidl wynika, że sieć przeprowadza kilka tysięcy badań rocznie w niezależnych i akredytowanych laboratoriach zewnętrznych. Ponieważ badania przeprowadzone na kapuście z numerem partii L 21/05 dały negatywne wyniki, Lidl postanowił wycofać ją ze sprzedaży.

Każdy klient, który zakupił warzywo pomiędzy 28 i 31 maja może je teraz zwrócić. Można tego dokonać w dowolnym sklepie Lidl bez potrzeby okazywania paragonu. Akcją objęto sklepy w woj. mazowieckim, małopolskim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim , wielkopolskim, świętokrzyskim i śląskim.

Jednocześnie Lidl informuje, że pozostałe produkty dostępne w ofercie, w tym inne warzywa i owoce, są bezpieczne i  nie podlegają wycofywaniu.

Fot. pixabay

Komentarze

Zobacz także

[WIDEO] Pijana matka trójki dzieci po wzięciu 500+. Wstrząsająca relacja live ojca!

Adam Gaafar

Robert Lewandowski ujawnia twarz córki! Klara bardzo przypomina…

Redakcja malydziennik

Antykoncepcja nie tylko szkodzi, ale i ZAWODZI. OTO DOWODY!

Ładuję....