ARCHIWUM

PILNE! Kuchciński podał się do dymisji

Marek Kuchciński poinformował dziś na konferencji prasowej, że zrezygnuje jutro z funkcji marszałka Sejmu. Polityk podkreślił, że nie złamał prawa, jednak ze względu na naciski opinii publicznej nie może już sprawować powierzonego mu urzędu. 

– Liczba lotów wywołująca kontrowersje była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami często małych miejscowości, jakie odbywałem podczas swojej pracy – powiedział dziś Marek Kuchciński.

Czytaj także: TO zdarza się się RAZ na 52 miliony ciąż! W Polsce urodziły się…

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtórzył, że marszałek nie złamał prawa, ani obowiązujących obyczajów, jednak „jeśli opinia publiczna domaga się rygorów, to będą one spełnione.

– Mogę powiedzieć, że decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: „słuchać Polaków, służyć Polsce”  – dodał Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał także, że gdy Donald Tusk pełnił funkcje premiera, odbył szereg lotów i podróży służbowych. I zaznaczył, że oczekuje, iż ten fakt również spotka się z zainteresowaniem opinii publicznej. Kaczyński zapowiedział również, że zostanie przygotowana ustawa, która ureguluje kwestie podróży służbowych polityków.

Źródło: TVN24

Komentarze

Zobacz także

Kolejne MOCNE zapewnienie o sojuszu z USA. Delegacja Kongresu Stanów Zjednoczonych przyjechała do Polski

Redakcja malydziennik

Walka o niepodległość nigdy się nie kończy!

Redakcja malydziennik

Uwaga na książki dla dzieci! Wyglądają niewinnie, a w środku…

Redakcja malydziennik
Ładuję....