CYWILIZACJA

PILNE!!! Komitet Noblowski przyjął kandydaturę Jurka Owsiaka do Nagrody Nobla

pilne

Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kandydatami do Pokojowej Nagrody Nobla.  To już kolejne podejście.

Dziś  została zamknięta lista nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla na 2019 rok. Komitet Norweski przyjął nominację dla Jerzego Owsiaka na laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Wszystko dzięki dziennikarzowi TVN Turbo, Rafałowi Collinsowi, który zgłosił Jurka przy wsparciu posła Andrzeja Kobylarza.

 Przypomnijmy, że po raz pierwszy taki pomysł pojawił się rok temu. Szefa akcji zgłosiła posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt. Przekonywała wtedy, że Orkiestra jest ewenementem na skalę światową. Ten argument jednak się nie przebił, choć jak stwierdził sam Jurek Owsiak, to nie jemu należałby się Nobel.
Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski. Zgłoszenia do nagrody przyznawanej w danym roku można wysyłać do 1 lutego. Potem komitet tworzy krótką listę, która jest dalej oceniana. Laureat dostaje nagrodę pieniężną wynoszącą 8 mln koron szwedzkich, czyli ponad 3,8 mln złotych.

 

Źródło: naTemat

Fot: Internet

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/owsiak-musi-odejsc-wzbudza-negatywne-emocje-opinia-poslanki/

Komentarze

Zobacz także

MUZUŁMANIE nie pozwolili rozpocząć budowy kościoła. W ruch poszły kamienie i …

Kompletna degrengolada niemieckich służb. Oni nawet nie wiedzą, czy sprawca był jeden czy kilku. NIEBEZPIECZNIE W NIEMCZECH

Redakcja malydziennik

Dzihadyści ostrzegają: Manchester to tylko początek. ZOBACZ WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIE

Ładuję....