WYDARZENIA

Pierwszy taki film na świecie . Pokazali jak człowiek … umiera!

Śmierć na warsztat brało już tylu filmowców, że trudno dostrzec coś dobrego w zalewie kolejnych produkcji. A jednak – nowy film dokumentalny Netfliksa naprawdę zaskakuje. I potwierdza, że da się robić dobre filmy bez zadęcia, bez milionowego budżetu. „Koniec gry” to minimalistyczny, ale bardzo prawdziwy i poruszający obraz śmierci. Rob Epstein i Jeffrey Friedman pokazują, jak wyglądają ostatnie chwile pacjentów w hospicjach. Nie ma tu kontrowersji, nie leje się krew ani inne ekskrementy. A mimo to „Koniec gry” przeraża. Bo właśnie tak najczęściej wygląda śmierhć.

– To wygląda jak operacja pacjenta, który żyje. Otwieramy ciało, wycinamy narządy zaatakowane przez raka. Potem zaszywamy ciało i traktujemy je tak, jakby państwo chcieli w innych okolicznościach – mówi jeden z chirurgów do matki Mitry, 40-latki chorej na raka. Kobieta siedzi przerażona. Właśnie musi zdecydować, co stanie się z jej córką po śmierci. A o tym nawet nie chce myśleć.

Czy trzeba dziś kręcić takie filmy? Czy jednak pokazywanie ostatnich chwil człowieka nie powinno być owiane tajemnica i prywatnością ?

 

Hgf

Komentarze

Zobacz także

Skomponowano najbardziej relaksującą melodię na świecie. Poprawia samopoczucie już w 8 minut

Redakcja malydziennik

Co się dzieje? Znów skatowane dziecko w szpitalu

Uwaga! PLAGA dotknie nas na przełomie czerwca i lipca!

Redakcja malydziennik
Ładuję....